Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Madame de Montespan

Madame de Montespan

Autor:
Michel de Decker
Originální název:
Madame de Montespan
Překlad:
Ladislava Miličková
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-7303-044-6
Počet stran:
256
Datum prvního vydání:
19. 11. 2001
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Madame de Montespan

Popis: Madame de Montespan

Markýza de Montespan byla jednou z nejzajímavějších, nejduchaplnějších a také nejkrásnějších žen na dvoře Ludvíka XIV., krále Slunce. Životní příběh vysoce postavené šlechtičny, jež byla paní smyslů francouzského krále déle než deset let, je zasazen do dobového rámce a prolíná se s osudy dalších známých postav. Čtenářův zájem upoutá i líčení Velké travičské aféry a především otázka, již se autor snaží rozřešit za pomoci téměř detektivních metod: účastnila se madame de Montespan skutečně černých mší? Vděčí za svou slávu svému šarmu, nebo umění pařížských čarodějnic?


Kniha významného francouzského historika Michela de Decker není suchopárnou vědeckou prací, ale dílem populárně naučným, přinášejícím nové historické skutečnosti. Autor zvolil živý a čtivý styl vyprávění, ale zároveň dbá na historickou správnost (text například obsahuje autentické zápisy z čarodějnických procesů), a přes opačný názor většiny historiků se pokouší hájit nevinu madame de Montespan.

 


Dotaz k produktu Madame de Montespan

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Michel de Decker

Michel  de Decker

Michel de Decker je autorem třiceti knih, ale také je televizní producent, publicista historické France Bleu a přednášející.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.