Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Lvice z Akvitánie

Lvice z Akvitánie

Autor:
Tanja Kinkel
Originální název:
Die Lowin von Aquitanien
Překlad:
Zbyněk Gross
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-7303-028-4
Počet stran:
344
Datum prvního vydání:
10. 09. 2001
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Lvice z Akvitánie

Popis: Lvice z Akvitánie

Poutavý román o životních osudech Eleonory Akvitánské, jedné z nejpozoruhodnějších osobností evropské historie dvanáctého století. Na svou dobu nezvykle emancipovaná žena přerostla roli ochránkyně rodinného krbu: účastnila se vojenských tažení a křižácké výpravy, byla nezdolná, ctižádostivá a pro naplnění svých záměrů neváhala použít četné intriky.  Přátelé ji v úžasu obdivovali, nepřátelé hluboce nenáviděli, ale nikdo nemohl popřít skutečnost, že Eleonora je nejmocnější ženou tehdejšího světa.


Autorka nám na osnově skutečných událostí otevírá barvitý pohled do vnitřního světa manželky a matky dvou králů. Nechejte se vtáhnout do víru vysokých mocenských her, jejichž hybnou silou jsou ctnostné i bezectné motivy ženy, která byla schopna posouvat hranice říší, jen aby naplnila své touhy.

 


Dotaz k produktu Lvice z Akvitánie

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Tanja Kinkel

Tanja Kinkel

Tanja Kinkel se narodila v roce 1969 a už od dětství psala příběhy a básně a v roce 1979 napsala svůj první román. V roce 1988 ona dokončila studia na Univerzitě v Mnichově a poté získala stipendium na filmové škole v Mnichově jako scénaristka.

V současné době je členkou PEN Deutschland v německé asociaci mladých autorů a žije v Mnichově.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.