Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Ludvík XIV. a jeho osudové ženy

Ludvík XIV. a jeho osudové ženy

Autor:
Antonia Fraser
Originální název:
Love and Louis XIV.
Překlad:
Marta Bárová
Žánr:
Historická řada
ISBN:
978-80-7303-366-8
Počet stran:
352+32 ob.p
Datum prvního vydání:
22. 10. 2007
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Ludvík XIV. a jeho osudové ženy

Popis: Ludvík XIV. a jeho osudové ženy

„Zastávám přesvědčení, že historická pojednání o tomto královském dvoře, kteráž sepsána budou po naší smrti, předejdou v zábavnosti leckterý román. Jímá mne též obava, že příští pokolení nebudou těmto zprávám ochotna uvěřiti a pokládati je budou za smyšlené skazky určené výlučně pro kratochvíli ctěného čtenářstva." To jsou slova z dopisu Ludvíka XIV., z nichž je patrné vědomí výjimečnosti vlastní osoby i doby a prostředí, jež vytvořil.


Věhlasná britská spisovatelka a historička Antonia Fraser i tentokrát napsala životopisnou knihu, které odborná erudice neubírá na čtivosti. V jejím vyprávění ožívá Ludvíkův dvůr v letech 1643 a 1715 ve vší své velkoleposti: velkolepost a umělecké skvosty se snoubí s všudypřítomnými intrikami, nepochopitelně složité dvorské rituály ústí v absurdity, honosnost jde ruku v ruce s osobními tragédiemi...


A ve středu všeho dění je král Slunce, jehož život zásadně ovlivnilo několik fascinujících žen. Kromě těch nejznámějších –  titulárních metres Louise de La Valliére a Athénais de Montespan – nás autorka seznamuje i s puritánskou madame de Maintenon, která se s největší pravděpodobností stala jeho druhou manželkou (poprvé se Ludvík oženil ze státních důvodů s prostoduchou španělskou infantkou). V Ludvíkově životě pochopitelně sehrály významnou roli i ženy, které nepatřily k osudovým láskám tohoto proslulého milovníka. Mezi ně patří především jeho matka Anna Rakouská, jíž si Ludvík nesmírně vážil, obě švagrové, rozmarné nemanželské dcery a konečně velká láska jeho stáří Adelaida Savojská, jejíž předčasná smrt ho hluboce zarmoutila.

 


Dotaz k produktu Ludvík XIV. a jeho osudové ženy

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Antonia Fraser

Antonia Fraser

Baronka Antonia Fraser je autorkou několika vysoce oceňovaných historických biografií: mimo jiné například Marie Stuartovna (česky DOMINO, 1999), Marie Antoinetta (2003), Šest žen Jindřicha VIII. (2005).

Antonia Fraser je provdána za dramatika Harolda Pintera a žije v Londýně.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Ukázka z knihy Ludvík XIV. a jeho osudové ženy