Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Lid Obou zemí

Lid Obou zemí

Autor:
Barbara Mertz
Originální název:
Red Land, Black Land
Překlad:
Jana Vlčková
Žánr:
Historická řada
ISBN:
978-80-7303-484-9
Počet stran:
392+16 ob.p
Datum prvního vydání:
09. 11. 2009
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Lid Obou zemí

Popis: Lid Obou zemí

Světoznámá egyptoložka Barbara Mertz (píšící také pod pseudonymem Elizabeth Peters) v této výpravné publikaci nabízí čtenářům cestu časem o tisíce let nazpět, aby se mohli pohroužit do každodenního života obyvatel starého Egypta.


Kdo vlastně byli lidé, jejichž civilizace nám zanechala tolik velkolepých monumentů a stala se inspirací pro vznik bezpočtu filmů, knih, uměleckých děl a mýtů? Co tehdejší Egypťané jedli, pili, do čeho se oblékali, o čem rozmlouvali či snili? Jaký postoj zastávali k otázce náboženství, k výchově dětí, nahotě či předmanželskému sexu?


Autorka nás fundovaně provádí domovy, pracovišti i chrámy a poskytuje zasvěcený pohled na život prostých i vznešených Egypťanů. Poutavým způsobem se tak seznamujeme s každodenními obyčeji kněžích, otroků, hospodyň i příslušníků královské rodiny, abychom dospěli k závěru, že obdivovaná egyptská civilizace byla výrazně odlišná od té naší, ale že se jí v mnohém možná až překvapivě podobala.

 


Dotaz k produktu Lid Obou zemí

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Barbara Mertz

Barbara Mertz

Americká egyptoložka a spisovatelka Barbara Mertz se narodila roku 1927. Začátkem padesátých let vystudovala egyptologii na Orientálním ústavu při univerzitě v Chicagu, ale vysněné profesi archeoložky se vlastně nikdy nevěnovala. Veškeré své odborné znalosti a literární talent vložila do knih, jichž má na autorském kontě šestašedesát (českým čtenářům je známa jako Elizabeth Peters). Nad její románovou tvorbou ovšem vysoce ční dvě naučné publikace: Chrámy, hrobky a hieroglyfy a především Lid Obou zemí.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.