Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Kronika života a vlády Karla IV.

Kronika života a vlády Karla IV.

Autor:
František Kožík
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-86128-11-3
Počet stran:
296+8 ob.p.
Datum prvního vydání:
19. 02. 1998
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Kronika života a vlády Karla IV.

Popis: Kronika života a vlády Karla IV.

František Kožík ve svém slavném románu císaře Karla neidealizuje, ale barvitým způsobem líčí jeho úsilí dát Praze a českým krajům co nejvyšší úroveň mezi evropskými zeměmi. Neméně poutavě je zde popsán proces dobývání moci, během něhož člověk nutně musí opustit pravdu a upřímnost.


Karel vládl v nesmírně složité době, kdy spolu nepřetržitě zápasily různé zájmy, tudíž se musel denně rozhodovat, jak jednat, aby zachránil hranice a postavení své země. A český král si počínal velmi zdatně - během dlouhé doby svého panování dokázal uchránit českou zemi před válkou a dát jí klid k mírovému budování měst, církevních památek, mostů - a především univerzity, nesoucí jeho jméno.


František Kožík nezbavil tohoto velkého vládce lidských rozměrů, a tím ho svým čtenářům přiblížil. Je to četba poučná a poutavá, která nás důvěrně seznamuje s naším nejslavnějším panovníkem.

 


Dotaz k produktu Kronika života a vlády Karla IV.

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: František Kožík

František Kožík

František Kožík psal prózu, poezii, historické romány, dramata, rozhlasové hry, filmové scénáře, operní libreta, literaturu pro děti a další.

František Kožík se narodil v rodině soudce. Reálné gymnázium studoval v rodném městě, dokončil ho v roce 1927 v Brně. Ve vysokoškolských studií následoval svého otce a stal se v roce 1931 doktorem práv. Další dva roky studoval ještě na filozofické fakultě a zároveň byl mimořádným posluchačem dramatické konzervatoře.

Do roku 1933 byl soudcovským čekatelem. Když skončil vojenskou službu, nastoupil do rozhlasu v Brně a po třech letech odešel do Prahy jako rozhlasový dramaturg, kde pracoval v letech 1941 - 51.

Dvě desítky let - v letech 1956 - 74 - působil František Kožík jako dramaturg Čs. filmu, dva roky vyučoval na Divadelní fakultě AMU loutkářství.

Od roku 1975 jako penzista intenzivně pracoval na svých literárních dílech. Zemřel v roce 1997.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.