Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Křižák

Křižák

Autor:
Michael Alexander Eisner
Originální název:
The Crusader
Překlad:
Zuzana Pernicová
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-7303-080-2
Počet stran:
296
Datum prvního vydání:
08. 05. 2002
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Křižák

Popis: Křižák

Léta Páně 1275, klášter Santes Creus, Španělsko. Mnich Lucas je pověřen, aby se pokusil vyléčit svého někdejšího přítele Francisca, který se vrátil z křížové výpravy údajně posedlý ďáblem. Uspěje-li, kyne mu odměna v podobě vytouženého biskupského stolce. Lucas dlouho tápe – z dříve obdivovaného šlechtice Francisca je nyní lidská troska, která odmítá jíst, pít i mluvit. Co se ve Svaté zemi přihodilo, že se ze sebevědomého idealistického mladíka stal zlomený, zahořklý člověk?


Dlouho trvá, než se Francisco vzpamatuje, ale pak se konečně rozpovídá. Před Lucasovýma očima ožívají obrazy, kterým se nechce věřit – mají pramálo společného s ušlechtilostí, kterou křesťanstvo přičítá křížovým výpravám. Franciscův příběh sice oplývá divokými bitevními scénami, hrdinstvím řádových rytířů a souboji na život a na smrt, ale vypráví i o něčem jiném. Vypráví o lidech, kteří plni ideálů a představ o osobní cti pozvedli kříž, jen aby ve Svaté zemi zjistili, že jejich nejhorším nepřítelem nejsou nevěřící, ale zrada a podlost ve vlastních řadách?


Lucas fascinovaně naslouchá a ještě netuší, že i jemu osud chystá roli přímého účastníka Franciscova životního dramatu. Jak se rozhodne, až bude muset zvolit mezi přátelstvím a vlastní ctižádostí?


Křižák je strhující román o tom, jak touha po moci spojená s bezohledností dokáže zneužít náboženské ideály a rozdrtit je na prach. Je to román o síle lidské vůle a přátelství, ale také o fanatismu a sobectví, které mají v křesťanském klášteře i na bitevních polích Svaté země stejně krutou a proradnou tvář.

 


Dotaz k produktu Křižák

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Michael Alexander Eisner

Michael Alexander  Eisner

Michael Alexander Eisner vystudoval historii a právo na univerzitě v Yale. Po absolutoriu pracoval jeden rok v uprchlickém táboře na thajsko-kambodžské hranici a v Chile se stal přímým svědkem přeměny Pinochetovy diktatury na demokratický režim.

Později, již jako uznávaný odborník na mezinárodní právo, byl vyslán americkým ministerstvem zahraničí na Střední východ, kde se podílel na vytváření mírových dohod. Během působení v Sýrii navštívil pevnost Krak des Chevaliers, jejíž dobytí islámskými vojsky v roce 1271 předznamenalo pád křesťanské říše. Tato událost zaujala M. A. Eisnera natolik, že v něm podnítila hluboký zájem o historii křížových výprav a podnítila jej k napsání této knihy, za kterou obdržel několik literárních cen.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.