Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Královna Viktorie

Královna Viktorie

Autor:
Christopher Hibbert
Originální název:
Queen Victoria
Překlad:
Tereza Horáková
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-7303-208-2
Počet stran:
536+32 ob.p
Datum prvního vydání:
11. 10. 2004
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Královna Viktorie

Popis: Královna Viktorie

Královna Viktorie, nejdéle vládnoucí anglická panovnice, se stala symbolem devatenáctého století a její jméno nese celá dějinná epocha. Sotva ji proto mohl ve svém díle opomenout renomovaný britský historik a spisovatel Christopher Hibbert.


Autor se nesnaží přinést nijak radikálně nový pohled na Viktorii, ale namísto toho dodává barevnost tradičnímu obrázku statné, neustále černě oděné truchlící vdovy, stojící v čele kvetoucího impéria. Hibbertova královna Viktorie je bezpochyby pánovitá a důstojná, ale také miluje legraci, je citlivá a vášnivě zamilovaná do svého manžela prince Alberta, jemuž přenechala značnou část panovnických povinností. Teprve po jeho smrti, která ji naprosto zdrtila, začala k úžasu svému i celé Evropy zjišťovat, že je schopna samostatně vládnout.


Hibbert neponechává stranou ani královnina osobní pouta. Otevřeně ji popisuje jako velmi náročnou a přísnou matku, přičemž zvláštní pozornost věnuje trnitému vztahu k synovi a nástupníkovi Bertiemu, pozdějšímu Eduardu VII. Úryvky z královniných deníků i drobné příhody z každodenního života spolu s autorovou schopností nahlížet na události nezaujatě a bez ohledu na zažité stereotypy činí z této biografie knihu, jež přináší nejen poznání, ale také veskrze příjemný čtenářský zážitek.

 


Dotaz k produktu Královna Viktorie

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Christopher Hibbert

Christopher Hibbert

Christopher Hibbert se narodil roku 1924 v Leicesteru a zemřel v prosinci 2008. Vystudoval historii na univerzitě v Oxfordu a postupem let se stal nejpopulárnějším historikem ve Velké Británii. Je autorem pětadvaceti biografií, v nichž se odráží nejen hluboká znalost historie, ale také nevšední vypravěčský talent. Jeho knihy nejsou suchopárnými pojednáními, ale zdárným pokusem o oživení dějů dávno minulých.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.