Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Král a bohyně

Král a bohyně

Autor:
Judith Tarr
Originální název:
King And Goddess
Překlad:
Klára Pavuková
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-86128-29-6
Počet stran:
464
Datum prvního vydání:
01. 12. 1998
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Král a bohyně

Popis: Král a bohyně

Historický román o významné egyptské královně Hatšepsut z 15. století př.n.l., která zajistila své zemi dvacet let života v míru. Královna vládla po smrti manžela Thutmose II. jako regentka a později jako spoluvládkyně svého nevlastního syna Thutmose III., jednoho z nejpozoruhodnějších egyptských vládců. Na základě historických pramenů zachycuje autorka všechny důležité události královniny vlády - poznávací výpravy do okolních zemí, vladařské úspěchy i příběh její velké, nikdy nepřiznané lásky k synovi thébského obchodníka. Pozoruhodný je i její boj s Thutmosem III., dobyvačným válečníkem, který až po čtyřiceti letech po její smrti dává průchod své nenávisti a ničí její památku.


Dotaz k produktu Král a bohyně

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Judith Tarr

Judith Tarr

Judith Tarr je absolventkou fakulty středověkých studií na univerzitách v Yale a v Cambridgi, kde získala akademické tituly mistr svobodných umění a doktorka filozofických věd.

V současné době se věnuje výhradně literární činnosti; kromě historických románů, za něž se jí dostalo mnoha ocenění, píše i knihy v žánru fantasy.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.