Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Katyň

Katyň

Autor:
Andrzej Mularczyk
Originální název:
Post Mortem Katyń
Překlad:
Petr Vidlák
Žánr:
Historická řada
ISBN:
978-80-7303-431-3
Počet stran:
208
Datum prvního vydání:
08. 12. 2008
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Katyň

Popis: Katyň

Trvalo několik desetiletí, než archivy vydaly hrůzné svědectví o katyňském masakru. A trvalo ještě déle, než jsme se dočkali literárního díla, jež nám umožní nahlédnout do osudu lidí, které krvavé události postihly. Novela Andreje Mularczyka odhrnuje roušku ze strohých výčtů historiků a ve své praktičnosti dodává katyňskému krveprolití zcela nový rozměr.


Rodiny obětí, rovněž oběti, nejsou schopny pochopit, že musí žít dál, aniž měly možnost pohřbít své nejbližší. Buša se odmítá vzdát naděje, že ještě uvidí svého syna, Anna věří, že pravá láska trvá po celý život, a Nika odhalí pravdu za dramatických okolností. Jak se smířit s trvalou nepřítomností milovaných, když už jejich dočasná nepřítomnost byla k nepřečkání?


Dotaz k produktu Katyň

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Andrzej Mularczyk

Andrzej Mularczyk

Andrzej Mularczyk (*1930) je polským spisovatelem, autorem několika desítek filmových i televizních scénářů a rozhlasových her. Debutoval roku 1943 povídkou Jeřáb, vydanou pro autorův nízký věk anonymně. Od roku 1949 pracuje jako novinář, je členem Svazu polských spisovatelů a Sdružení polských filmových tvůrců. Jeho první scénář byl zfilmován před padesáti lety (Městečko), ale největší slávu si vydobyl až v roce 2007, kdy ve spolupráci s Andrzejem Wajdou vytvořil scénář k filmu Katyň, nominovanému na Oscara, jehož literární předlohou byla stejnojmenná kniha.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Ukázka z knihy Katyň