Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Kateřina Veliká

Kateřina Veliká

Autor:
Carolly Erickson
Originální název:
Great Catherine
Překlad:
Jitka Sehnalová
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-86128-03-2
Počet stran:
408+8 ob.p.
Datum prvního vydání:
15. 09. 1997
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Kateřina Veliká

Popis: Kateřina Veliká

Kateřina se narodila v německé středostavovské rodině a v raném věku se provdala za Petra, dědice ruského trůnu, slabocha a alkoholika. Mladičká Kateřina se tak musela potýkat s životem v manželství bez lásky, snášet snahy o "převýchovu" ze strany autokratické carevny Alžběty, smířit se s možností uvěznění a trpět Petrovy výhrůžky smrtí, kterými ji častoval ze strachu z vlastní zhýralosti. Kateřina však všechny rány osudu dokázala přestát a nakonec to byla ona, kdo usedl na ruský trůn...


Dotaz k produktu Kateřina Veliká

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Carolly Erickson

Carolly Erickson

Carolly Erickson se řadí mezi nejuznávanější historiky ve Spojených státech. Bývalá univerzitní profesorka se v roce 1970 začala plně věnovat spisovatelské činnosti a setkala se s bouřlivým ohlasem čtenářů i odborné kritiky, která ji nazvala „královnou vypravěčů".

Její čtivě a zároveň zasvěceně napsané biografie nejsou určeny jen pro odborníky, ale i pro širokou veřejnost. Autorka zakládá své čtivé vyprávění na historických faktech, veškeré údaje i dialogy jsou podloženy dobovými záznamy. Carolly Erickson říká: „Nechci si jen vypůjčovat líbivé historické kulisy, využít témata dnešnímu čtenáři blízká a zbytek – často právě to nejdůležitější – zahalit rouškou tajemna."


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.