Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Johanka z Arku

Johanka z Arku

Autor:
Leo Linder
Originální název:
Jeanne d´Arc
Překlad:
Dagmar Kočí
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-86128-80-6
Počet stran:
240+8 ob.p.
Datum prvního vydání:
27. 03. 2000
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Johanka z Arku

Popis: Johanka z Arku

Životní osudy francouzské národní hrdinky, Johanky z Arku, inspirovaly mnoho umělců. Německý spisovatel a režisér Leo Linder pojal tuto historickou postavu poněkud netradičním způsobem: nepředkládá čtenářům jednoznačný názor, ale umožňuje jim vytvořit si vlastní na základě postojů Johančiných současníků, ať už to byli významní jedinci nebo prostí lidé. Na pozadí různých situací pozvolna vyplývá na povrch Johančin charakter. Panna orleánská se nám neukazuje jen jako Bohem vyvolená hrdinka, která vedla francouzská vojska proti anglickému nepříteli a obětovala na oltář svůj mladý život. V podání Leo Lindera poznáváme v Johance i obyčejnou venkovskou dívku, která leckdy pociťuje rozpaky nad svými výjimečnými schopnostmi. Autor pravidelně doplňuje autentické vyprávění zasvěcenými historickými komentáři a díky této formě vzniklo dílo vskutku netradiční, poučné a velmi poutavé...


Dotaz k produktu Johanka z Arku

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Leo Linder

Leo Linder

Leo Linder se narodil v roce 1948 v v Porýní. Vystudoval grafický design na umělecké škole dále studoval filozofii a historii umění v Düsseldorfu. Je scenárista, kameraman, režisér, producent a pedagog na volné noze.

Od roku 1984 snastoupil na spisovatelskou dráhu a vydal více než 30 knih.

 


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.