Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Jindřich IV.

Jindřich IV.

Autor:
Michel de Decker
Originální název:
Henri iV.
Překlad:
Ladislava Miličková
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-7303-015-2
Počet stran:
280
Datum prvního vydání:
23. 04. 2001
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Jindřich IV.

Popis: Jindřich IV.

Jindřich IV. z rodu Bourbonů je jednou z nejvýraznějších osobností, které kdy usedly na francouzský trůn. Počátky jeho vlády byly pro Francii svízelným obdobím: zuřila občanská válka mezi protestanty a katolíky, do sporu o následnictví se vmísily i některé sousední země, panoval hladomor a epidemie. Jindřich musel dlouho válčit, než se mu podařilo poměry ve Francii urovnat a vytvořit z ní opět vzkvétající zemi.

Autor nám však Jindřicha nepředstavuje jen jako politika, ale i jako velkého milovníka života a žen. Živý prozaický text doplňují verše známých básníků a lidové popěvky, které svým způsobem „glosují" situaci ve Francii na sklonku šestnáctého století. Dílo Michela de Deckera lze považovat za věrnou kroniku oné doby a čtenář, který se byť jen laicky zajímá o historii, v něm nalezne mnoho zajímavého.


Dotaz k produktu Jindřich IV.

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Michel de Decker

Michel  de Decker

Michel de Decker je autorem třiceti knih, ale také je televizní producent, publicista historické France Bleu a přednášející.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.