Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Hrabě

Hrabě

Autor:
Cecilia Holland
Originální název:
The Earl
Překlad:
Zuzana Pernicová
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-7303-014-4
Počet stran:
288
Datum prvního vydání:
09. 04. 2001
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Hrabě

Popis: Hrabě

Píše se rok 1153 a Anglií už téměř dvě desetiletí zmítají krvavé boje o trůn. Momentálně jej drží Štěpán, který se po smrti bývalého krále jako první zmocnil koruny. Nárok si však činí také dvacetiletý Jindřich, syn Štěpánovy mnohaleté soupeřky Matyldy. Když se na Jindřicha obrátí obyvatelé obléhané města Wallingfordu a naléhavě ho žádají o pomoc proti Štěpánovi, starý konflikt se znovu rozhořívá...


Jedním z rytířů, kteří s Jindřichem táhnou k Wallingfordu, je Fulk, hrabě ze Staffordu. Spolu s ním se přeneseme do zdánlivé romantiky rytířského života – turnajů, bitek, obléhání hradů a plenění dobytých měst -, ale nahlédneme i pod třpytivé pozlátko rytířské slávy. Tam nalezneme prach a špínu namáhavých cest, bolestivá zranění, strach, trpké rodinné spory a smrt nejbližších i znechucení nad podlostí a zradou těch, kteří mají plná ústa velkých slov...


Díky vypravěčské bravuře Cecelie Holland se ocitáme rovnýma nohama v době bezvládí. Před našima očima se odehrává středověký boj o budoucnost anglického trůnu, ale i osobní dramata těch, které osud postavil na kolbiště dějin.

 


Dotaz k produktu Hrabě

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Cecilia Holland

Cecilia Holland

Cecelia Holland vstoupila do světa literatury v roce 1969 knihou Antikrist, která se odehrává na Sicílii ve třináctém století. Dnes je autorkou pětadvaceti historických románů a patří k nejuznávanějším spisovatelům v tomto žánru. Její tvůrčí rozpětí je obdivuhodné; ve svých knihách obsáhla takřka celou historii lidstva od starého Egypta až po novověk.

Cecelia Holland promítá do svých románů nejen hlubokou znalost dějin, ale zároveň umí dokonale vykreslit atmosféru míst i situací, aniž by potřebovala používat laciné efekty, fráze či klišé.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.