Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Hitlerovi zahraniční katani

Hitlerovi zahraniční katani

Autor:
Christopher Hale
Originální název:
Hitler´s Foreign Executioners
Překlad:
Dalibor Míček
Žánr:
Historická řada
ISBN:
978-80-7303-720-8
Počet stran:
496 + 16
Datum prvního vydání:
15. 10. 2012
Hitlerovi zahraniční katani

Popis: Hitlerovi zahraniční katani

O holocaustu víme hodně. A zjevně stále nevíme dost.

 

Když v devadesátých letech vyšla vysoce oceňovaná publikace Hitlerovi ochotní katani, její autor Daniel Goldhagen označil za výlučné strůjce a vykonavatele holocaustu Němce. Nyní v této převratné knize Christopher Hale jeho tvrzení do značné míry vyvrací, což ostatně dokazuje už její nepokrytě parafrázující název.


Na základě přímých svědectví a dlouholetého pečlivého bádání přináší Hale důkazy, že do německých ozbrojených sil dobrovolně vstoupil více než milion občanů Evropy a Sovětského svazu, aby Třetí říši napomáhali v křížové výpravě proti smyšlenému strašidlu židobolševismu. V rozporu s častým tvrzením popíračů holocaustu to ovšem nebyli obyčejní vojácí, kteří jen plnili rozkazy ve válce s Rudou armádou.


Ne, všichni tito lidé se dobrovolně a aktivně podíleli na uskutečňování Himmlerova tajného plánu na novou Evropu, obrovskou říši SS, v níž nebude místo ani pro nacistickou stranu, ani pro Adolfa Hitlera. Mnozí z rekrutů nesplňovali základní kritéria pro árijskou rasu, ale tento zdánlivý nedostatek vyvažovali svědomitým plněním rozkazů a osobní angažovaností. Chtěli si zasloužit občanství v budoucí Himmlerově říši – a stali se nepopiratelnými spoluviníky největší genocidy v dějinách lidstava.


Dotaz k produktu Hitlerovi zahraniční katani

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Christopher Hale

Christopher Hale

Christopher Hale je spisovatel a televizní dokumentarista. Za svou předchozí knihu Himmlerova křížová výprava obdržel v roce 2006 prestižní cenu Guiseppe Mazottiho.

Produkoval a režíroval pořady pro BBC a Discovery Channel. Celoživotní zájem o historii nacistického Německa ho přivedl do Berlína, kde dnes natrvalo žije a tvoří.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Ukázka z knihy Hitlerovi zahraniční katani


Hlídač dostupnosti Hitlerovi zahraniční katani

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: