Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Heydrich a konečné řešení židovské otázky

Heydrich a konečné řešení židovské otázky

Autor:
Edouard Husson
Originální název:
Heydrich et la Solution Finale
Překlad:
Ladislava Miličková
Žánr:
Historická řada
ISBN:
978-80-7303-467-2
Počet stran:
432
Datum prvního vydání:
21. 09. 2009
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Heydrich a konečné řešení židovské otázky

Popis: Heydrich a konečné řešení židovské otázky

Dílo francouzského historika Edouarda Hussona není Heydrichovou biografií. Heydrich je sice ústřední postavou knihy, vystupuje v ní však především jako jeden ze dvou hlavních tvůrců „konečného řešení židovské otázky" a zároveň jako hlavní koordinátor uvedení tohoto zrůdného plánu do praxe.


Dílo je pozoruhodné především dvěma zajímavými pohledy na danou problematiku, které je odlišují od dosud vyšlých publikací. Prvním je pohled na fungování mocenského systému v nacistickém Německu a s ním spojenou židovskou otázku, druhým je datování Hitlerova příkazu ke všeobecné genocidě Židů. Na rozdíl od jiných badatelů ho Husson datuje do listopadu 1941, kdy pronásledování Židů v různých zemích nabývalo na intenzitě, a tvrdí, že konference ve Wannsee, svolaná na Heydrichův popud v lednu 1942, měla už jen za úkol dát této genocidě přesnou organizaci.

Zůstává sice otázkou, jak by se odvíjela Heydrichova kariéra v dalších letech existence Třetí říše, protože k jeho smrti došlo krátce po Wannsee, jeho podíl na genocidě a přínos pro její praktické provádění však pokládá Husson za rozhodující.

 


Dotaz k produktu Heydrich a konečné řešení židovské otázky

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Edouard Husson

Edouard Husson

Edouard Husson je uznávaným znalcem problematiky hitlerovského Německa. Své znalosti, nabyté především během pramenného výzkumu v Německu, uplatňuje jednak jako docent na Sorbonně, ale též jako autor vysoce ceněných odborných prací, například Pochopení Hitlera a šoa (2000) či Můžeme žít bez Židů (2005).

Kniha Heydrich: Konečné řešení židovské otázky byla odbornou veřejností napjatě očekávána i uznale přijata, jak ostatně zmiňuje v předloze profesor Ian Kershaw, přední britský odborník na problematiku nacismu.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Ukázka z knihy Heydrich a konečné řešení židovské otázky