Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Hatšepsut

Hatšepsut

Autor:
Christiane Desroches Noblecourt
Originální název:
La Reine Mystérieuse Hatshepsout
Překlad:
Ladislava Miličková
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-7303-325-9
Počet stran:
464+32 ob.p
Datum prvního vydání:
13. 11. 2006
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Hatšepsut

Popis: Hatšepsut

Hatšepsut se zprvu ujala vlády nad Egyptem místo nezletilého faraona Thutmose III., brzy však byla korunována podle příslušných obřadů a sama se stala královnou Egypta. Za její vlády prožíval Egypt dobu míru a prosperity a Egypťané ji respektovali. Thutmose III. musel proto čekat na Hatšepsutinu smrt, aby mohl usednout na trůn, a po své korunovaci se zesnulé královně pomstil: nechal její jméno vyškrábat z královských kartuší a snažil se odstranit i další památky na dobu jejího panování.


Snad i proto halí Hatšepsutin život a vládu tajemný závoj, který se v této obsáhlé publikaci snaží odhalit proslulá francouzská egyptoložka Christiane Desroches Noblecourt. Autorka se opírá především o nejnovější archeologické nálezy, ale nevyhýbá se ani zmínkám o všeobecně známých významných událostech Hatšepsutiny vlády.


Z jednotlivých útržků mozaiky vytváří autorka velkolepý portrét jedné z nejpozoruhodnějších žen na trůně starověkého Egypta, která na něm vydržela déle než dvacet let, vyzvedává její pronikavou inteligenci, tvůrčího ducha, odvahu i nezkrotnou vůli. Hatšepsut v jejím podání vystupuje nejen jako vynikající panovnice, pozemské vtělení boha a odvážná novátorka v náboženské oblasti, ale též jako člověk z masa a kostí, prožívající své soukromé radosti i starosti.

 


Dotaz k produktu Hatšepsut

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Christiane Desroches Noblecourt

Christiane Desroches Noblecourt

Francouzská egyptoložka Christiane Desroches Noblecourt se narodila roku 1913 v Paříži. Celoživotní zájem o starověký Egypt v ní podnítil Carterův objev Tutanchamonovy hrobky a po ukončení univerzity začala pracovat v Oddělení egyptských starožitností v Louvru.

Proslula jako kurátorka, archeoložka a také jako zachránkyně čtrnácti staroegyptských chrámů v Núbii, které měly zalít vody Asuánské přehrady. Přičiněním Christiane Desroches Noblecourt byly monumentální stavby přesunuty a zachráněny pro příští pokolení. Díky ní měli návštěvníci Louvru možnost zhlédnout zachráněnou mumii Ramsese II. či artefakty z časů Tutanchamonových.

Je autorkou čtrnácti knih, z nichž mnohé slouží jako zdroj základního poznání i následné generaci egyptologů, například Christianu Jacqovi.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.