Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Fridrich Veliký

Fridrich Veliký

Autor:
Nancy Mitford
Originální název:
Frederick the Great
Překlad:
Markéta Janouchová
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-86128-92-X
Počet stran:
264
Datum prvního vydání:
18. 09. 2000
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Fridrich Veliký

Popis: Fridrich Veliký

Životopis zakladatele pruského státu a nejsilnějšího protihráče Rakouska na poli evropské mocenské politiky v 18. stol. Soukromý život a profil osobnosti panovníka. Budování pruského státu a upevňování jeho postavení v rámci evropské politiky. Militarizace a mocenská expanze (války o dědictví rakouské, válka sedmiletá, dělení Polska atd.)


Dotaz k produktu Fridrich Veliký

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Nancy Mitford

Nancy Mitford

Nancy Mitford (1904-73) se narodila v Londýně jako nejstarší dítě barona Redesdala. Dětství prožila společně s pěti sestrami a bratrem na zapadlém venkově. Vypráví o něm v úvodních kapitolách románu s autobiografickými rysy Zahrnuta láskou (The Pursuit of Love), publikovaném roku 1945. Sama Nancy Mitford o sobě říká, že byla osobou nevzdělanou, kterou nenaučili nic jiného než jezdit na koni a hovořit francouzsky.

Svou spisovatelskou dráhu zahájila před svatbou v roce 1932, zejména proto, „aby zabila nudu danou přestávkami mezi událostmi, jež jí bylo dovoleno prožívat s ohledem na konvence světa, ve kterém musela žít". Před tím, než dosáhla úspěchu knihou Zahrnuta láskou, napsala čtyři povídky. Po válce odcestovala společně s manželem do Paříže, kde prožila zbytek života.

Po úspěchu zmíněného románu následoval v roce 1949 román Severská láska (Love in a Cold Climate), Požehnání (1951) a Neříkej to Alfrédovi (1960) vydané souhrnně v nakladatelství Penguin. Napsala čtyři biografické romány: Madame de Pompadour, přijatý se zájmem širokou čtenářskou obcí v roce 1954, a dále Voltairovi s láskou, Král Slunce a Bedřich Veliký. Psala romány, biografie, do angličtiny však přeložila klasickou povídku madame de la Fayette Klévská princezna. Vydala i soubor esejí pod souhrnným názvem Urozenost zavazuje (Noblesse oblige), pojednávající o životě anglické aristokracie, o unionistech a jejich protivnících. V roce 1972 se stala nositelku literární ceny CBE.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.