Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Fantom

Fantom

Autor:
Susan Kay
Originální název:
Phantom
Překlad:
Hana Žižková
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-86128-87-3
Počet stran:
456
Datum prvního vydání:
28. 08. 2000
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Fantom

Popis: Fantom

Rozsáhlý román zachycující celý životní příběh slavného hrdiny, známého z díla Gastona Lerouxe.

K napsání této knihy autorku inspirovaly poslední tři stránky Fantoma Opery, které ve zkratce zachycovaly historický rámec dřívějšího Fantomova (=Erikova) života. Po důkladném studiu mnoha pramenů vystavěla strhující příběh, v němž v několika etapách vypověděla jeho osudy od narození až do smrti. Každá z nich je podána z různých úhlů pohledu. Buď jsou vylíčeny očima lidí, s nimiž se setkal, nebo o nich vypráví sám a odehrávají se v různých zemích. K nejzajímavějším patří Erikův pobyt v Rusku a v Teheránu na dvoře perského šáha. Závěrečné části jsou věnovány již známému období Erikova pobytu v podzemí pařížské Opery a lásce ke krásné Christině.

Fantom je výborně napsaný i přeložený román v ich formě, který je hlavně hluboce lidským příběhem člověka, jenž přestože je znetvořený, touží po lásce a štěstí.


Dotaz k produktu Fantom

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Susan Kay

Susan Kay

Britská spisovatelka Susan Kay byla původním povoláním učitelka na základní škole, ale po založení rodiny se rozhodla plně věnovat výchově dětí. V té době také začala pracovat na rozsáhlé, beletristicky zpracované biografii anglické královny Alžběty I. Za tento román obdržela řadu prestižních literárních cen (vydalo nakladatelství DOMINO pod názvem Dědictví).

Za druhý román Fantom sklidila nadšené kritiky i ohlas čtenářů, kteří ji označují za „skutečnou mistryni psaného slova". Předkupní právo na filmové zpracování Fantoma získal americký režisér Steven Spielberg.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.