Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Dědictví

Dědictví

Autor:
Susan Kay
Originální název:
Legacy
Překlad:
Jitka Šišáková
Žánr:
Historická řada
ISBN:
978-80-7303-698-0
Počet stran:
600
Datum prvního vydání:
05. 11. 2001
Datum vydání dotisku:
23. 01. 2012
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Dědictví

Popis: Dědictví

Román Susan Kay líčí dramatické životní osudy anglické královny Alžběty I., druhorozené dcery nechvalně proslulého Jindřicha VIII. a jeho druhé manželky Anny Boleynové. Anna svého manžela porodem dcery nevýslovně zklamala a nakonec za své provinění skončila u popravčího špalku. Měla pověst proradné čarodějky a její dcera nesla toto stigma po celý život.


Alžběta zdědila po matce uhrančivý půvab a po otci charisma a vysokou inteligenci, ale i překvapivě tvrdou a nevypočitatelnou povahu. Usilovala o ni řada mužů, ale Alžběta odhodlaně bránila své výsadní postavení královny a odmítala se o svou moc s kýmkoli dělit. Opravdové city chovala jen ke své zemi – kvůli Anglii byla ochotna postavit se největším evropským panovníkům, vyhrožovat jim, spřádat neuvěřitelné intriky a dávat v sázku nejen své osobní štěstí, ale i holý život.


Susan Kay je vynikající vypravěčka a mezi čtenáři si zasloužila titul „královna historických románů". Na stránkách Dědictví rozehrává brilantní dialogy historických postav a líčí poměry u anglického královského dvora šestnáctého století tak přesvědčivě, že se čtenář rád nechává strhnout napětím a atmosférou doby dávno minulé.

 


Dotaz k produktu Dědictví

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Susan Kay

Susan Kay

Britská spisovatelka Susan Kay byla původním povoláním učitelka na základní škole, ale po založení rodiny se rozhodla plně věnovat výchově dětí. V té době také začala pracovat na rozsáhlé, beletristicky zpracované biografii anglické královny Alžběty I. Za tento román obdržela řadu prestižních literárních cen (vydalo nakladatelství DOMINO pod názvem Dědictví).

Za druhý román Fantom sklidila nadšené kritiky i ohlas čtenářů, kteří ji označují za „skutečnou mistryni psaného slova". Předkupní právo na filmové zpracování Fantoma získal americký režisér Steven Spielberg.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Ukázka z knihy Dědictví