Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Dcery bohyně Isis

Dcery bohyně Isis

Autor:
Joyce Tyldesley
Originální název:
Daughters of Isis
Překlad:
Barbora Puchalská
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-86128-42-3
Počet stran:
256+16 ob.p
Datum prvního vydání:
01. 04. 1999
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Dcery bohyně Isis

Popis: Dcery bohyně Isis

Na stranách této bohatě ilustrované knihy autorka poutavě shrnuje své dosavadní poznatky o tom, jak se ve starém Egyptě žilo příslušnicím něžného pohlaví. Vychází přitom z přesvědčení, že „narodit se v Egyptě bylo pro ženu té doby bezesporu výhodou".Jedna kapitola je věnována královnám, ale mnohem větší prostor autorka poskytla „obyčejným" ženám: dozvídáme se mnohé o manželství a rodinném životě, práci a zábavě, náboženství, výchově dětí, vzdělávání a právním systému. Autentičnost textu dodávají i zmínky o odívání, líčení, nakupování na tržištích či staroegyptském smyslu pro humor. Každý čtenář, kterého zajímá starý Egypt, najde v této knize množství nových, mnohdy překvapivých informací.


Dotaz k produktu Dcery bohyně Isis

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Joyce Tyldesley

Joyce Tyldesley

Joyce Tyldesley, přední britská egyptoložka, vystudovala archeologii v Liverpoolu. Doktorát sice završila v Oxfordu, nicméně své domovské univerzitě zůstala věrná jako přednášející i vědecká pracovnice. Dostalo se jí několika významných stipendií, z nichž nejprestižnější nepochybně představuje jubilejní stipendium vypsané Společností pro výzkum Egypta. Jako lektorka se zúčastnila také mnoha naučných plaveb po Nilu a je autorkou řady úspěšných knih o starém Egyptě.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.