Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Císařovna Josefína

Císařovna Josefína

Autor:
Carolly Erickson
Originální název:
Josephine: A Life of the Empress
Překlad:
Jitka Sehnalová
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-7303-004-7
Počet stran:
492+8 ob.p.
Datum prvního vydání:
06. 11. 2000
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Císařovna Josefína

Popis: Císařovna Josefína

Josefína Tascherová de la Pagerie patří k ženám, jejichž postavení a společenská prestiž odjakživa vzbuzovaly obdiv a závist. Narodila se v nepříliš zámožné rodině na ostrově Martinik a později odjela do Francie, aby se tam provdala za bohatého muže. Její první manželství se nevydařilo a Josefína se musela v nelehké době Francouzské revoluce probíjet životem sama se dvěma dětmi. Několikrát se ocitla v bezprostředním ohrožení života a musela používat všech prostředků, zejména pak svého ženského půvabu, aby neskončila pod gilotinou.

Když se do ní zamiloval mladý korsický důstojník Nabuleone Bonaparte, zdálo se, že má vyhráno. V roce 1804 byla korunována na francouzskou císařovnu a celá Evropa k ní vzhlížela s úctou. Při bližším pohledu na Josefínu je však zřejmé, že nebyla se svým údělem spokojená. Frustraci si kompenzovala zlostnými výlevy, které jejím poddaným přivodily nejednu hořkou chvilku. Císařské manželství provázely chvíle naprostého štěstí, ale i zoufalého zklamání a nenávisti na obou stranách. Napoleon se s ní bál rozvést, ale nakonec  se k tomu po mnoha letech odhodlal. Stárnoucí Josefína znovu plnou vahou pocítila krutost osudu, který si s ní celý život pohrával jako s loďkou na moři kolem útesů domovského Martiniku.


Dotaz k produktu Císařovna Josefína

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Carolly Erickson

Carolly Erickson

Carolly Erickson se řadí mezi nejuznávanější historiky ve Spojených státech. Bývalá univerzitní profesorka se v roce 1970 začala plně věnovat spisovatelské činnosti a setkala se s bouřlivým ohlasem čtenářů i odborné kritiky, která ji nazvala „královnou vypravěčů".

Její čtivě a zároveň zasvěceně napsané biografie nejsou určeny jen pro odborníky, ale i pro širokou veřejnost. Autorka zakládá své čtivé vyprávění na historických faktech, veškeré údaje i dialogy jsou podloženy dobovými záznamy. Carolly Erickson říká: „Nechci si jen vypůjčovat líbivé historické kulisy, využít témata dnešnímu čtenáři blízká a zbytek – často právě to nejdůležitější – zahalit rouškou tajemna."


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.