Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Čínská císařovna

Čínská císařovna

Autor:
Evelyn McCune
Originální název:
The Empress
Překlad:
Zbyněk Gross
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-86128-33-4
Počet stran:
536
Datum prvního vydání:
10. 11. 1998
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Čínská císařovna

Popis: Čínská císařovna

Narodit se jako druhá dcera druhé manželky, to nebyl ve staré Číně příslib skvělé budoucnosti. Všechno se ale změnilo, když třináctiletou Chou povolal císař do svého harému. Dětskou upřímností, nevinností, spíše chlapeckou logikou a rozkvétající dívčí krásou si Chou dobude nejprve uznání, pak pozornost a nakonec i lásku ovdovělého císaře.

Krásné časy náhle utne císařova smrt a před Chou se otevírá vyhlídka na doživotní vzpomínání v klášterních zdech. Ve spleti mocenských her, k jejichž nástrojům patří zrada a intrika stejně jako láska a sex, se nečekaně rozvine druhé dějství. Následník trůnu si uvědomí, že bez Chou je jeho život neúplný, a mladá výjimečná žena nastupuje na nevídanou cestu k nabytí nejvyšší mocenské pozice v celé říši.


Dotaz k produktu Čínská císařovna

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Evelyn McCune

Evelyn McCune

Evelyn McCune pocházela z akademické rodiny a celé dětství prožila díky rodičům na dvou korejských univerzitách. Její hluboké znalosti historie východoasijských zemí mají své kořeny právě zde.

Po svatbě s úředníkem Bílého domu, který se specializoval na „korejskou otázku", se přestěhovala do Spojených států, kde začala pracovat v Kongresové knihovně a přednášet asijskou historii. Manželova předčasná smrt ji dovedla k rozhodnutí nastoupit spisovatelskou dráhu. Ke dnešnímu dni je tato renomovaná historička autorkou celé řady knih pojednávajících o dějinném vývoji východoasijských zemí. Evelyn Mc Cune zemřela v roce 2012.

Její nejznámější román Čínská císařovna se setkal s obrovským zájmem čtenářů, ale sklidila za něj uznání i od svých kolegů. Martin Backstrom, profesor čínské historie na UCLA, v recenzi napsal: „Žasnu, s jakou vypravěčskou zručností a historickou přesností dokázala Evelyn McCune popsat tuto část čínských dějin. Číst její knihu je poučením i radostí zároveň."


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.