Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Čas hyeny

Čas hyeny

Autor:
Paul Doherty
Originální název:
The Season of the Hyanea
Překlad:
Daniela Mičanová
Žánr:
Historická řada
ISBN:
978-80-7303-522-8
Počet stran:
496
Datum prvního vydání:
17. 05. 2010

299 Kč 239 Kč 

Kde koupit knihy?
Čas hyeny

Popis: Čas hyeny

Mahu vzešel z prostých poměrů, ale vlastní pílí a oddaností si dokázal získat přízeň panovnického rodu. Jako důvěrník krále Achnatona se stal očitým svědkem náboženské reformy, která do země přinesla pouze rozbroje, bídu a hlad. Když pak kacířský faraon jednoho dne beze stopy zmizel, zastánci starých pořádků jej hbitě označili za mrtvého a vládcem ustanovili šestiletého Tutanchamona.


O bezpečí mladičkého vladaře, který je v rozkolísaných časech jedinou zárukou egyptské jednoty, se stará loajální Mahu. Sotva se však v zemi podaří nastolit křehkou mocenskou rovnováhu, dorazí do královského města Théb neuvěřitelná zpráva. Achnaton se vrátil, vítězně táhne nilskou deltou a shromažďuje šiky odhodlaných stoupenců!


Kdo jiný může přesvědčivě potvrdit totožnost údajného faraona než muž, který byl po léta jeho věrným stínem? Mahu se tedy v doprovodu zaníceného Atonova velekněze Merirea vydává po proudu Nilu vstříc neobyčejnému dobrodružství...

 


Dotaz k produktu Čas hyeny

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Paul Doherty

Paul Doherty

Paul Doherty si vydobyl mezinárodní renomé jako nadaný a velice plodný autor historických románů situovaných do středověku, klasického Řecka nebo starého Egypta. Studoval v Liverpoolu a v Oxfordu, kde získal doktorát; tamtéž se doposud věnuje pedagogické činnosti.

K jeho velkým vášním patří historické záhady, z nichž mnohé zpracoval formou beletrie nebo literatury populárně naučné. Jeho knihám se dostává čtenářského ohlasu i vlídného přijetí u kritiky, což je kombinace věru ojedinělá.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Ukázka z knihy Čas hyeny