Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Boží brána

Boží brána

Autor:
Lynda S. Robinson
Originální název:
Murder at the God´s Gate
Překlad:
Daniela Mičanová
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-7303-012-8
Počet stran:
288
Datum prvního vydání:
12. 03. 2001
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Boží brána

Popis: Boží brána

Z vrcholu kolosální sochy vládnoucího krále Tutanchamona se za nejasných okolností zřítil kněz. Byl to sice jen řadový člen Amonova kléru, ale přesto mnozí považují tuto smrt za předzvěst pádu čtrnáctiletého faraona.

Doba je totiž nejistá a divoká. Mladý panovník se sice zřekl kacířského náboženství svého bratra Achnatona, ale Amonovi kněží se jen těžko zbavují trpkých vzpomínek na nedávnou minulost a stále mezi nimi doutná nedůvěra. Královi nevlastní bratři i hodnostáři spřádají intriky a každý z nich má prostředky k sestavení vlastního vojska. K tomu se na egyptských hranicích soustřeďují znepřátelení Chetité, a ti všichni – ať už spojenými silami, nebo nezávisle na sobě – usilují o změnu na trůně.

Za těchto okolností není pro vrchního faraonova vyšetřovatele Merena snadné určit strůjce neštěstí. Přesto se mu daří shromáždit indicie, které směřují nebezpečně vysoko, a pravda, která nakonec vyplyne na povrch, je překvapivá snad i pro Merena samotného.


Dotaz k produktu Boží brána

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Lynda S. Robinson

Lynda S. Robinson

Lynda S. Robinson vystudovala archeologii a antropologii na Texaské univerzitě, ale krátce po absolutoriu se rozhodla ukončit akademickou činnost a plně se věnovat spisovatelské profesi.

Autorka označuje za svůj vzor řadu autorů, mezi jinými například Charlese Dickense či egyptologa Howarda Cartera, ale podařilo se jí vytvořit si vlastní, velmi osobitý styl, ke kterému podotýká: „Nechci zaplavit čtenáře spoustou faktů jen proto, abych předvedla rozsah svých znalostí. Dějinné události jsou pro mě samozřejmě závazné, ale snažím se je používat ve zdravé míře, aby kniha nepůsobila jako učebnice historie. Prvořadý je pro mě silný příběh a plastické vykreslení postav."

Snad právě díky schopnosti poutavě vyprávět o dávných časech, které nás dodnes fascinují, si Lynda S. Robinson získala početnou obec čtenářů na celém světě a její díla jsou překládána do dvou desítek světových jazyků.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.