Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Amonova pravice

Amonova pravice

Autor:
Lauren Haney
Originální název:
The Right Hand of Amon
Překlad:
Daniela Mičanová
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-7303-141-8
Počet stran:
328
Datum prvního vydání:
22. 09. 2003
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Amonova pravice

Popis: Amonova pravice

Na žádost núbijského vládce a s požehnáním slovutné královny Hatšepsuty se z egyptského hlavního města Théb vypravilo na jih slavnostní procesí kněží a lékařů. Doprovázeli posvátnou sochu boha Amona, jejíž magická moc měla uzdravit núbijského následníka. Než však poselstvo stačilo dorazit k hraniční pevnosti, vyplavil říční proud tělo místního důstojníka, proslulého nezměrnou odvahou a snad ještě větší ctižádostí.


K řešení surové vraždy, spáchané v nejméně příhodnou dobu, je přizván mladý a schopný poručík Bek. Při trnitém hledání pravdy se musí potýkat s vražednými úklady, nemluvností ostatních důstojníků, ale i s přízní vdavekchtivé dcery velitele pevnosti. Jako jediné vodítko k odhalení viníka mu přitom slouží neumělé kresby hluchoněmého dítěte. Navzdory všem nepříznivým okolnostem se mu na poslední chvíli podaří zabránit zločinu, jenž by ve svém důsledku ohrozil vztahy Egypta s jeho jižními sousedy.

 


Dotaz k produktu Amonova pravice

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Lauren Haney

Lauren Haney

Láska ke starému Egyptu provází Lauren Haney už od dětství, ale teprve na prahu padesátky se dnes již úspěšná autorka odhodlala udělat z celoživotního koníčka živobytí. Dala výpověď v technickém časopise, kde dlouhá léta pracovala jako redaktorka, a napsala svůj první román ze starého Egypta. Jmenoval se Amonova pravice a měl tak obrovský úspěch, že nakladatel nabídl autorce smlouvu na dalších pět knih, což je událost vskutku nevídaná.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.