Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Edice Mimo edice  ›  Zítra začnu nový život!

Zítra začnu nový život!

Autor:
Gilles Legardinier
Originální název:
Demain, j'arrete!
Překlad:
Slavomír Míča
Žánr:
Edice Mimo edice
ISBN:
978-80-7303-763-5
Počet stran:
312
Datum prvního vydání:
29. 10. 2012
Zítra začnu nový život!

Popis: Zítra začnu nový život!

Jako kdyby se spojila Bridget Jonesová s Amélií z Montmartru. To si přece nenecháte ujít!

Julie Tournellová má téměř třicet a ještě stále hledá muže svých snů. Práci bankovní úřednice považuje za dočasný omyl a šeď jednotlivých dnů jí zpestřují jen trapasy a maléry, do nichž se s větší či menší měrou vlastního přičinění neustále dostává.


Radikální změna v Juliině životě přijde zároveň s novou cedulkou na poštovní schránce v jejím domě. Ricardo Patatras... Sice nového souseda ještě ani neviděla, ale přesto se rozhodne konat. Vždyť co kdyby byl právě on ten pravý? Plna neopodstatněných nadějí udělá Julie celou řadu věcí, od nichž by rozumná žena upustila už ve chvíli, kdy ji napadnou. Záměrně si zničí počítač a pije nenáviděné kafe, jen aby byl v její blízkosti – a také aby zanedlouho zjistila, že Ricardo je muž snad až příliš dokonalý na to, aby vůbec existoval.


Je tady ovšem jeden problém: i Ricardo má svá tajemství. A Julie potřebuje vědět o svém vyvoleném vše! Nikoho nepřekvapí (a Julii nejméně), že při odhalování záhad Ricardova života  jde z průšvihu do trapasu a zase zpět, ale informuje nás o nich se statečným nadhledem. Akorát... akorát si po večerech opakuje stále stejnou větu: Zítra začnu nový život!

Chcete se podívat na trailer? Autor je z něj nadšený (a my samozřejmě taky!).

 

 

 


Dotaz k produktu Zítra začnu nový život!

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Gilles Legardinier

Gilles Legardinier

Gilles Legardinier se už od dětství intenzivně zajímal o to, jak vyjádřit emoce. Jeho pracovní kariéra začala vskutku třaskavě – od svých patnácti let působil jako pyrotechnik na britských a amerických divadelních scénách.

Trvalo několik let, než se přeorientoval na produkci a posléze i vlastní tvorbu. Natočil dlouhou řadu publicistických pořadů a dokumentů, aby za určitý čas zjistil, že už zase potřebuje zmírnit tempo. Tehdy začal psát scénáře.

Od scénářů zbýval už jen krok k románům. Za své thrillery obdržel řadu literárních cen. Pro celou Francii bylo proto nesmírným překvapením, že jejich milovaný mistr napětí napsal humoristický román, jehož hrdinkou je dívka.

Ti čtenáři, kteří včas odložili předsudky, byli nadšeni. Vzápětí přenesli své nadšení i na ty, kteří původně tvrdili, že romantická komedie není nic pro ně.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Kniha, která připomíná bláznivé komedie

23. 11. 2015  |  Recenzoval: koki; koki a knihy

Bláznivé a uletené! Tak by som dvomi slovami opísala toto dielo. Pretože také naozaj bolo. A robila ho ním hlavná hrdinka Julie, ktorú sa nedalo inak iba si obľúbiť.

Julie sa snaží zmeniť svoj život. Chce ho naplno žiť, nie iba prežívať. Je nespokojná v práci a rozhodne sa preto vyskúšať niečo iné. Z bankovej úradníčky sa tak stáva predavačka v pekárni. A táto práca ju baví oveľa viac ako tá predošlá. Má výbornú šéfku, ešte lepších kolegov, a postupne spoznáva i stálych zákazníkov.

Ďalšia zmena v Juliinom živote sa týka chlapa. Je rozhodnutá konečne stretnúť toho pravého. Má sa ním stať Ricardo Patatras, muž, ktorý sa nasťahoval do ich domu. A hoci ho ešte nevidela, nič to nemení na fakte a na jej pocitoch, že je pre ňu pán P. - čiže ten Pravý :-) Práve tu začínajú rôzne vtipné situácie, do ktorých sa Julie chtiac-nechtiac sama navlečie.

Svojho tajomného suseda neustále sleduje - najskôr trávi čas za dverami svojho bytu s nalepeným okom na kukátku, aby ho "neprešvihla", keď pôjde okolo jej dverí domov. Keď sa s ním už zoznámi, sledovanie pokračuje. Kam každý deň jej krásny sused beháva s batohom na chrbte?

Julie je žena a ženy sú odjakživa zvedavé stvorenia, preto jej to nedá pokoja dovtedy, kým na to nepríde. Ono, to, že sa Julie chovala absolútne absurdne v niektorých situáciách, to by sa dalo prehliadnuť, veď nakoniec som sa na tom fajn zabávala... ale práve dôvod, prečo a kam utekal s batohom na pleci Ricardo, to už bolo na mňa trochu priveľa, to bolo fakt uletené.

Inak veľmi vtipné, oddychové čítanie. Pripomínalo mi to trochu komédie ako Ružový panter (so Stevom Martinom v hlavnej úlohe) alebo Johnny English (s Rowanom Atkinsonom) - humorné, akčné, bizarné. No a také ja môžem ;-)

Tři sta stran humoru a příjemného odreagování

06. 03. 2015  |  Recenzoval: Krasna.cz

Proč se ti to bude líbit? Z počátku jsem měla trochu problém se začíst, ale po pár stránkách mě kniha chytla a už nepustila. Jazyk autora je příjemný, kniha má svižný děj, spád a příjemně ubíhá. Potrhlé příhody hlavní hrdinky jsou sice občas přitažené za vlasy, ale když se oprostíš od jejich nereálnosti, čeká na tebe přes 300 stran humoru a příjemného odreagování.

Hodnoceni: 95 %

Změna je život

04. 02. 2013  |  Recenzoval: Tereza Zítková - Knihomol


Na okolí působí spokojeně a zdá se, že její život je perfektní. Ale uvnitř touží po změně. A tak se jednoho dne rozhodne, že skočí do neznáma.

Hlavní hrdinka tohoto příběhu zažívá jeden průšvih za druhým. Svým způsobem za to nemůže. Hodně tomu ale napomáhá její velká zvědavost. Dost často je ale tím hybatelem jen a pouze náhoda.

Julie se rozhodne se svým nanicovatým životem konečně něco udělat. Bude jí totiž brzy třicet, je bez chlapa a svou práci v bance považuje za nejhorší chybu svého života. Pro změnu se ale rozhodne díky muži, který se přestěhuje do jejich bytu. Už jeho záhadné jméno – Ricardo Patatras – evokuje v Julii pocit dobrodružství. A tak plna nadějí začne od základu měnit své návyky. A nedělá to samozřejmě jenom pro sebe. Jako správně ulítlá ženská to dělá pro chlapa. A tak začne běhat, i když nemá sport moc ráda, zničí si záměrně svůj počítač, aby Ricardo, který náhodou pracuje v IT, mohl přijít a strávit s ní nějaký čas. Za velmi krátkou chvíli pozná, že Ric je až příliš dokonalý, aby mohl vůbec existovat, a že má také tajemství, které ale nakonec není tak hrozné, jak si ho Julie ve své fantazii vysnila.

Kniha Zítra začnu nový život vyšla na podzim roku 2012 v nakladatelství Domino. Napsal ji francouzský spisovatel Gilles Legardinier.

Autor ve svých patnácti letech začal pracovat jako pyrotechnik na britských a amerických divadelních scénách. Poté se přeorientoval na produkci a vlastní tvorbu. Nejdříve točil publicistické pořady a dokumenty, pak začal psát scénáře. Nakonec se dostal až k románům. Jeho thrillery dostaly již řadu literárních cen. Proto bylo velkým překvapením, když se autor rozhodl napsat humoristický román, jehož hlavní hrdinkou je dívka ve stylu Bridget Jonesové.

Čtenáři, kteří ale odložili předsudky a rozhodli se knihu nakonec přečíst, rozhodně nebyli zklamaní. Ba právě naopak! Kniha není jen vtipná, ale pod její skořápkou se skrývá i moudrost. Posuďte sami.

Když se Julie rozhodne odejít z práce a začít pracovat na ne moc perspektivním místě, všichni její kamarádi si začnou ťukat na čelo. Neví, proč by se Julie spíše nemohla snažit postupovat na kariérním žebříčku v bance než dělat v obyčejném pekařství. Její okolí ale nakonec pozná, že dívka začíná být šťastnější a spokojenější. A to je pro ně to nejdůležitější.

Celým příběhem nás provází řada průšvihů a trapasů, které k Julii patří asi tak jako trní k růži. Občas z nich dokáže slušně vybruslit, ale většinou potřebuje pomoc. A od toho má své kamarády. Jsou tu pro ni a platí to i naopak.

Julie je citlivá dívka, která se rozhodla, že už nechce svým životem jen proplouvat, ale chce ho začít žít naplno. A myslím si, že je to chvályhodné rozhodnutí, které může s klidným srdcem mnoho lidí následovat.

Příběh plyne, jako by nám někdo vyprávěl historku při šálku čaje. Nikde jsem neobjevila místo, které by mělo být vypuštěno. U všech situací jsem se náramně bavila a v mnohém se i našla.

Užijte si báječné chvilky s knihou, která je sice románem s klasickým happyendem, ale obsahuje i velkou dávku optimismu, moudrosti a životních pravd, které vám možná pomohou udělat ten správný krok vpřed.

16. 01. 2013  |  Recenzoval: SeM

Úžasná kniha! Pomohla mi přečkat cestu do Francie autobusem. Dokonce se na mě i můlj spolucestující obořil, že se směji moc nahlas, takže na 1000000% doporučuji. Podtrhávala jsem si v knížce spoustu vět a lepila tam štítečky abych doma mohla kamarádkám povyprávět!

Nechte si pošimrat ego i bránici - recenze z Renčiny červené knihovny

31. 10. 2012

Tohle bylo absolutně úžasné!

Obvykle romance ze současnosti příliš nečtu. Ale navnadila mě anotace a také velmi roztomilý trailer. A rozhodně těch několika hodin, které jsem s knihou strávila, nelituji.

Pokud nečtu učebnici, obvykle nemám nutkání si z knih dělat výpisky. Nikoliv v tomto případě. Ruka mě úplně svrběla, jak jsem si chtěla povedené výroky Julie vypsat nebo podtrhat tužkou. Ale vzhledem k tomu, že jsem knihu četla v elektronické podobě a ve formátu, který to jednoduchým způsobem neumožňoval, nakonec žádné výpisky nemám. Chtěla jsem vložit pár perel alespoň do této recenze, ale je jich tolik, že bych se asi dostala do křížku s autorským zákonem.

Každopádně jsem se celou knihou prořehtala jako kůň. Opravdu. V metru jsem byla k vidění jak propukám v zdánlivě bezdůvodný a hlasitý smích.  Tímto děkuji pražanům za jejich netečnost, jinak bych musela v Bohnicích pár věcí vysvětlovat.

V každém případě  anotace nelže. Opravdu, Julie je křížencem Bridget a Amélie. I když to může znít jako klišé, je tomu tak. Přiznávám, některé její představy byly natolik bujné, že někdy ocitly až na samé hranici příčetnosti, a neměla jsem jako vodnář moc velkou radost z její skoro otrocké posedlosti Ricem, ale když dočtete až na konec, zjistíte, že je tím příběh vybalancovaný k dokonalosti. K jediné věci z anotace mám výhradu,  po večerech  žádná mantra „Zítra začnu nový život" neprobíhala, nicméně to neznamená, že by každý den nový život nezačínala.

Ano, je to hrozně ulítlá romance. Ale také je neuvěřitelně laskavá a plná zájmu. Na příležitost k ronění krup ale také dojde. Každopádně máte při čtení pocit, že Julie by vás měla velmi ráda už jen za to, že vás její příběh zajímá.

Nechte si tedy pošimrat ego i bránici, a čtěte. Klidně i s tužkou v ruce. Jednoznačně doporučuji, a dejte si bacha na kočky.


Ukázka z knihy Zítra začnu nový život!


Hlídač dostupnosti Zítra začnu nový život!

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: