Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Edice Mimo edice  ›  Takoví jsme byli

Takoví jsme byli

Autor:
Paul Burrel
Originální název:
The Way We Were
Překlad:
Hana Žižková
Žánr:
Edice Mimo edice
ISBN:
978-80-7303-353-8
Počet stran:
224+16 ob.p
Datum prvního vydání:
20. 08. 2007
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Takoví jsme byli

Popis: Takoví jsme byli

„Tato jedinečná a pozoruhodná žena po deset let utvářela můj život a její vliv ve mně přetrvá navždy. Službu Dianě, princezně z Walesu, jsem nikdy nepovažoval za práci, nýbrž za privilegium. Kniha Takoví jsme byli je mým skromným příspěvkem k desátému výročí její tragické smrti. Mým prvořadým cílem je uctít její památku a vyvolat ve čtenáři vzpomínky na Dianu, jaká skutečně byla, jak jsem ji každý den vídal – a jak se nesmazatelně zapsala do našich srdcí."


Těmito slovy uvedl Paul Burrell anglické vydání své druhé – a poslední – knihy o lady Dianě. Stránky jsou plné osobních vzpomínek na ženu, pro niž byl nejen zaměstnancem, ale i blízkým přítelem a důvěrníkem. Sotva bychom našli zasvěcenějšího průvodce Dianiným skutečným světem – nikoli tím, který stvořila bulvární média. Burrell například uvádí na pravou míru smyšlenky o zásnubním prstenu od Dodiho Al Fayeda a věrohodně vyvrací zakořeněné přesvědčení, že se za něj Diana hodlala provdat. Umožňuje nám nahlédnout do komnat Kensingtonského paláce, zavede nás na slavný ples v Bílém domě, jeho prostřednictvím blíže poznáme slavné osobnosti, se kterými Dianu pojilo přátelství – nebo k nimž naopak cítila nevraživost. Kniha je doplněna celou řadou doposud nezveřejněných fotografií z Dianina soukromí a ve svém celku je tak důstojnou vzpomínkou na královnu lidských srdcí.

 


Dotaz k produktu Takoví jsme byli

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Paul Burrel

Paul Burrel

Paul Burrell pracoval pro královskou rodinu jednadvacet let. Poprvé vstoupil do Buckinghamského paláce jako osmnáctiletý lokaj, ale už za pouhý rok se vypracoval na osobního sluhu královny Alžběty. V roce 1987 se stal komorníkem prince a princezny z Walesu na jejich venkovském sídle Highgrove. Tuto dvorskou funkci zastával až do rozluky nástupnického páru v roce 1992, kdy ho princezna požádala, aby se s ní přestěhoval do Kensingtonského paláce jako její majordomus.

Ze všech sloužících, kteří kdy pro Dianu pracovali, byl Paul jediný, jenž setrval v princezniných službách až do tragické autonehody v roce 1997. Je velkým oblíbencem královny Alžběty II. – po Dianině smrti od ní obdržel Řád královny Viktorie a její svědectví ho uchránilo před obviněním z krádeže Dianiných věcí, jemuž za obrovské publicity čelil u londýnského soudu.

Paul Burrell je ženatý a se svou ženou Marií a dvěma syny žije v Cheshiru.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.