Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Edice Mimo edice  ›  Sedm etap mateřství

Sedm etap mateřství

Autor:
Ann Pleshette Murphy
Originální název:
The Seven Stages of Motherhood
Překlad:
Alexandra Kolašínová
Žánr:
Edice Mimo edice
ISBN:
80-7303-269-4
Počet stran:
296
Datum prvního vydání:
21. 11. 2005
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Sedm etap mateřství

Popis: Sedm etap mateřství

Mateřství je pro každou ženu největší životní změnou. A co víc – sotva si žena začne myslet, že začala bez problémů zvládat miminko, že rozumí jeho potřebám a dokáže je uspokojovat, už má doma batole, které na ni klade docela jiné nároky. A tak to jde pořád dál až do okamžiku, kdy jsou děti o hlavu vyšší než ona a vycházejí ze střední školy.


Většina rodičovských příruček pojednává především o dětech. Autorka této publikace zvolila odlišný přístup: zaměřuje se především na citový život matky, na to, jak se měníme od okamžiku otěhotnění až po den, kdy nám děti vylétají z hnízda.


Mnoho novopečených maminek věří, že jakmile se „vše vrátí do normálu", budou moci vést stejný život jako dřív. Autorka na četných příkladech ukazuje, že takovýto návrat není možný – a že je to jenom dobře. Mateřství nám umožňuje nalézt v sobě schopnosti, o nichž jsme neměly ani tušení, přiměje nás přehodnotit naše cíle, vztahy s rodinou, přáteli i životním partnerem. Jedině tak budeme umět dát našim dětem to nejlepší v každé etapě jejich života – ať už to bude uplakané miminko, neposedný školák nebo věčně zachmuřený adolescent.

 


Dotaz k produktu Sedm etap mateřství

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Ann Pleshette Murphy

Ann Pleshette Murphy

Jestli lze někoho pokládat za odborníka na rodičovství, pak je to nepochybně Ann Pleshette Murphy. Má vlastní televizní pořad s názvem Rodina, za který obdržela několik prestižních cen. Více než deset let byla šéfredaktorkou časopisu Rodiče, dnes vede rubriku s názvem Mateřské know-how. Každodenní kontakt s rodiči, kteří se na ni obracejí s nejrozmanitějšími dotazy či problémy, je už sám o sobě obrovským zdrojem podnětných informací.

Ann Pleshette Murphy ovšem tvrdí, že pro napsání upřímné knihy by ani to nestačilo, a tak většinou čerpala z vlastních zkušeností matky dvou dětí, které už prošly všemi „sedmi etapami". A není od věci dodat, že kniha Sedm etap mateřství je napsaná tak laskavě a s takovým porozuměním pro trable i radosti, které matky v jednotlivých etapách života svých dětí prožívají, že není jen dobrým rádcem, ale i útěchou ve chvílích, kdy je opravdu každá rada drahá.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.