Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Edice Mimo edice  ›  Ostrov poslušnosti

Ostrov poslušnosti

Autor:
Marina Anderson
Originální název:
Haven of Obedience
Překlad:
Zina Procházková
Žánr:
Edice Mimo edice
ISBN:
978-80-7303-968-4
Počet stran:
208
Datum prvního vydání:
26. 02. 2014

Kliknutím zvolte variantu

Ostrov poslušnosti

Popis: Ostrov poslušnosti

Pokud jste četli Padesát odstínů a červenali jste se…, tak tuhle knihu raději ani neotvírejte.

Natalie Bowenová má něco přes dvacet. Žije v Londýně, mnozí jí závidí, ale její osobní život je jedna velká katastrofa. Muži se nedokáží vyrovnat s její úspěšnou kariérou a Natalie se pomalu smiřuje s tím, že nikdy nenajde opravdové štěstí.

A pak se doslechne o luxusním víkendovém středisku zvaném Ostrov poslušnosti. Tam prý člověku ukážou rozkoše, jaké si ani nedokázal představit. Natalie se nejprve trochu lekne, ale brzy v ní převáží touha dozvědět se víc. Možná je to jedinečná příležitost, jak se konečně posunout z místa... A tak v sobě potlačí strach a přihlásí se.

Brzy po příjezdu se setká s okouzlujícím, i když poněkud rázným Simonem. Ten muž je zvyklý dostat vše, o co si řekne. A Natalie pochopí, že konečně potkala sobě rovného.


Dotaz k produktu Ostrov poslušnosti

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Marina Anderson

Marina Anderson je pseudonym velmi úspěšné britské spisovatelky a novinářky, který používá pro erotické romány.

Novela Ostrov poslušnosti byla poprvé vydána v roce 2000, tedy dávno před tím, než se zrodila vlna zájmu o tento žánr. Už tenkrát vyvolala celou řadu kontroverzí, protože opravdu nic nezastírá. Nic neladí do romantických barev. Tato kniha je o krajních podobách sexu a je napsaná tak, že jen v Británii byla už několikrát dotištěna.

Pokud máte za to, že erotické romány, které jste v poslední době četli, jsou víceméně všechny stejné (takže už malinko nudné), přečtěte si Ostrov poslušnosti. Ten vás dozajista nudit nebude...


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Tato kniha opravdu není pro každého. Ale já si ji opravdu užila!

11. 05. 2014  |  Recenzoval: Kristýna Pekárková - Books in Ashes

Proč jsou profesně úspěšné ženy nešťastné ve vztazích? Natalie přesně na takové ženy zaměřila svůj časopis. Jenže řešení neustálých útěků milenců to nepřináší. Sama neví, co dělá špatně, i když se vzorec opakuje pořád dokola. A pak se její kamarádka Jan vrátí z víkendu na venkově a je úplně jiná. Pomohl by i Natalii záhadný Ostrov?

V šestadvaceti už Natalie dosáhla toho, po čem toužila. Založila úspěšný magazín pro ženy jako je ona – pracující, nezávislé, schopné, mladé, které ale stále nemohou najít toho pravého muže. Nedává jim rady jak ho najít, jen ukazuje život, jaký je a jak si ho i bez muže mohou užívat. Sama ale tuší, že takhle to nepůjde donekonečna. Alespoň že má Jan, která je na tom podobně jako ona. Když se ale Jan vrátí ze záhadného víkendu kdesi na venkově, je úplně jiná. Na Natalii nemá čas a jako by to ani nebyla ona. Na Natalino naléhání jí řekne o Ostrovu, o tom, co tam může získat a Natalie je odhodlána to zkusit. Prvotní nervozita ji však nedokáže připravit na to, co ji tam opravdu čeká.


Ostrov je něco jako tajné společenství. Nic, co se dozví a stane, nesmí opustit jeho zdi. Všichni jsou zde dobrovolně a více či méně jsou odhodláni změnit to, co jim brání navázat trvalé vztahy. Zásadou je poslušnost, dokázat předat otěže někomu jinému a neodmlouvat. Pro lidi jako Natalie je to téměř nadlidský úkol. Pod vedením vlastního učitele se tomu všemu mají naučit. Když se před ní Simon postaví, nemá sebemenší chuť mu vyhovět. Jenže pak si vzpomene na Jan – ona to dokázala. Přestože nakonec požadavek splní, cítí se hrozně. Studenou sprchou je pro ni i Simonův mrazivý tón a slova, že ona na to nemá.

Kniha Ostrov poslušnosti daleko přesahuje hranice představivosti. Po rychlém nástupu variací na Fifty Shades se tahle kniha vymyká zaběhnutému standardu s uťápnutou hlavní hrdinkou, zbohatlickými fešáky a děsivou minulostí. Tady je všechno opravdové, bez přikrášlování penězi. V hlavní roli je moc, touha ovládat a chuť něco změnit. Hlavní hrdinka je sebevědomá žena, která ví, co od života chce a je pro ni těžké se podvolit, na druhou stranu tuší, že nemůže ovládat všechny aspekty svého života. Pokud chce něco změnit, musí začít u sebe.

Pro mnoho čtenářek tahle kniha bude asi velké sousto. Praktiky a způsoby sexu, které se zde provozují, nejsou pro každého. Na druhou stranu autorka nechává čtenáři prostor pro vlastní fantazii. I když nezačíná zlehka, její způsob vyprávění a popisů je velice příjemný a motivující. Opravdu jsem asi nečetla knihu, která by měla tak erotický náboj bez zbytečných nechutně podrobných popisů. Svým způsobem je i vtipná. Dá se tu najít opravdu hodně – erotika, humor, jiskření. Prostě to, co byste od knihy chtěli.

Marina Anderson mne dokázala opravdu překvapit. V prvé řadě jsem čekala, že to bude opravdu další napodobenina Fifty Shades nebo Crossfire. Taky jsem dost pochybovala o tom, že bych se u knihy mohla červenat. No, já se opravdu červenala a nemohlo za to víno, které jsem si ke čtení otevřela. Zároveň jsem se ale neskutečně bavila. Tahle kniha je o skutečném problému těch, kteří šéfují v práci, doma a pak to tak nějak nedokáží vypnout v posteli a komandují i tam. Jestli se hlavní hrdinka na Ostrově poslušnosti poučí, to musíte zjistit sami. Jedno tam ale určitě objevíte – že touha je někdy silnější než my a že objevit sebe sama někdy trvá dlouho, ale to hledání za to stojí.

Vřele tuhle knihu doporučuji všem, kteří se nebojí třeba zjistit i něco málo o sobě. Ostrov poslušnosti totiž odkrývá nebezpečné tajné touhy, které můžete najít i v sobě. Pokud ne, alespoň si skvěle u četní odpočinete, protože tohle je taková jednohubka na klidný večer.


Ukázka z knihy Ostrov poslušnosti


Hlídač dostupnosti Ostrov poslušnosti

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: