Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Edice Mimo edice  ›  Manželský sex

Manželský sex

Autor:
Jesse Kornbluth
Originální název:
Married Sex
Překlad:
Hana Čapková
Žánr:
Edice Mimo edice
ISBN:
978-80-7498-140-1
Počet stran:
216
Datum prvního vydání:
27. 04. 2016

Kliknutím zvolte variantu

Manželský sex

Popis: Manželský sex

Únik z nudy manželského sexu může nabýt rozličných podob. Málokterá z nich se ale obejde bez následků...

David Greenfield je rozvodový právník z Manhattanu, takže velmi dobře ví, kam až může člověk klesnout. Za léta praxe už vyslechl bezpočet nechutných a intimních příběhů, které provázejí rozpadlá manželství. On sám je v tomto ohledu naprosto spokojený: svou ženu Blair si vzal před dvaceti lety a nikdy toho rozhodnutí nemusel litovat.

I ti nejvyrovnanější z nás jsou ale občas vystaveni pokušení, kterému je téměř nemožné odolat. V Davidově případě má podobu atraktivní fotografky Jean, která ho požádá, aby se stal jejím milencem. Jen na šest týdnů, pak ji zase pracovní povinnosti odvedou do světa.

David váhá. Nechce se dopustit nevěry, vždyť přece až moc dobře ví, kam až to může vést. Ovšem na druhou stranu... Kdyby se přidala i Blair, už by to přece nebyla nevěra. Chvíle strávené ve třech by naopak mohly být vítaným oživením rutiny, do které manželský sex po mnohaletém soužití neodvratně upadne. Nikomu přece neublíží, když si splní svou celoživotní sexuální fantazii. Anebo se v tomto úsudku David trestuhodně mýlí?


Dotaz k produktu Manželský sex

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Jesse Kornbluth

Jesse Kornbluth

Jesse Kornbluth píše celý život. A tak není divu, že napsal i vlastní životopis, kterým se chce představit čtenářům. Zde vám ho předkládáme:


Caesar napsal, že Galie je rozdělena na tři části.
Moje Galie je na tom lépe - profesní život mám rozdělený na části čtyři.
Jsem novinář. Pracuji jako redaktor pro Vanity Fair, New York Magazine, Reader's Digest. Přispívám také do The New Yorkeru, The New York Times a jiných. Na internetu si můžete projít celých pětačtyřicet let mé novinářské praxe.


Jsem také autor knih. Napsal jsem, editoval nebo jsem spolupracoval na celé polici knížek.
Jsem i scenárista. Pracoval jsem tře¬ba pro Paula Newmana, Roberta De Nira
a Warner Bros. Deset let jsem učil scenaristiku na univerzitě v New Yorku.
Jsem jedním ze zakladatelů webu bookreporter.com zaměřeného na nekomerční tituly. Roku 2004 jsem spustil HeadButler.com.
A v těch několika málo hodinách, kdy nepracuji, se snažím být příkladným otcem a dokonalým manželem.


Neautorská douška na závěr: díky románu Manželský sex, jehož české vydání právě držíte v ruce, spojí Jesse dvě ze svých profesí. Podle knihy se bude natáčet film, k němuž napsal scénář.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Něco takového jste ještě nečetli

04. 06. 2016  |  Recenzoval: Knihomilka

Tak si představte, že máte krásný, fungující vztah, který trvá více než dvacet let. Krása, že? Pokud se to někomu podaří, je to v dnešní době skoro zázrak.

Právě takový vztah mají manželé David a Blair. I po pětadvaceti letech si mají co říct a taky jim funguje sex.
Je tohle možné? Vypadá to, že ano. David s manželkou se domluvili, že pokud by jeden z nich měl chuť začít si vztah s někým jiným, musí ho přivést domů. Takhle se snaží zabránit náhodným nevěrám a pokušení.
Celou dobu si ani jeden z nich na toto pravidlo nevzpomněl, až teď... David potká krásnou fotografku Jean, která na něj bez obalu vychrlí svou prosbu. Ráda by, aby se David stal na pár týdnů jejím milencem. O nic vážného by nešlo, jen několik milostných schůzek a pak Jean odjede pryč.

Lákalo by vás takové pokušení? A co David? Jak to tipujete u něj?

Po prvotním rezolutním NE! se David nakonec rozhodne, že do toho půjde. Bude to jednoduché. Jean představí Blair, padnou si do oka a všechno bude fajn. Vlastně úplně nejlepší by bylo, kdyby se k nim Blair přidala.
Velice odvážná varianta. Vymkne se z rukou nebo půjde vše podle plánu?

Manželský sex je kniha, kterou byste možná přehlédli. Název evokuje populárně naučnou příručku, obálka je decentní... Ale stačí se začíst do anotace a je vám jasné, že něco takového jste ještě nečetli. Pokud mi chcete oponovat, zadržte. Máte pravdu, románů nabitých erotikou je jako hub po dešti. Jenže tenhle je v něčem výjimečný. Za prvé - napsal ho chlap. Takže máte pohled na sex konečně z druhé strany.
Jak to vidí muži? Opravdu jsou takoví, že jdou okamžitě za každou sukní, která před nimi svůdně povlává?
Za druhé - knížka má jen něco málo přes dvě stě stran. Takže je vám jasné, že sex nebude na každé druhé stránce, o to víc ve vás bude hlodat myšlenka, jak je vlastně popsán. A opět končíme u chlapa - moc mě zajímalo, jaké budou sexuální scény právě z pohledu muže.

Musím říct, že jsem byla mile překvapená tím, jak skvěle Jesse Kornbluth píše. Hlavního hrdinu neidealizuje, naopak více plusů má Blair, i když ji vlastně až tak pořádně nepoznáme. A sex? O něm se musí umět psát, aby scény nevyznívaly spíše lacině a směšně. A autor se tohoto zhostil se ctí a šarmem mužům blízkým. Scény, kdy se hrdinové oddávají sexu, jiskří, přitom neztrácejí vkus, zároveň mají punc tajemna, takže je na vás, co si ještě domyslíte. Vlastně mě napadá, jestli Jesse Kornbluth neprožil něco podobného, tak věrně o tom dokáže psát.

Tenhle komorní román byl pro mě příjemným knižním zážitkem. Pálí vás dobré bydlo? Možná byste si Manželský sex měli přečíst. Jste ve vztahu maximálně spokojení? Začtěte se taky, ať se ujistíte, že to nechcete měnit. :-).

P. S. Autor mě dostal hned první větou, ve chvíli, kdy David pozoruje čtoucí manželku:

"Nejkrásnější žena na světě je ta, která čte knihu."

Pozor na to, co si přejete. Mohlo by se vám to vyplnit.

27. 05. 2016  |  Recenzoval: koki

Hrdinovia tejto knihy spolu žijú už krásnych dvadsať rokov. Prežili toho mnoho a ich vzťah to utužilo. Keď niekto spolu vydrží toľké roky, nebude to len pre zvyk, alebo rezignácia, naopak, je to pre to, že si jeden druhého vážia, že sa stále ľúbia a že neustále pre svoj vzťah niečo robia. Vždy sa vyskytnú situácie, kedy si poviete, že to viac nestojí za to, no všetko sa dá vyriešiť a kde nechýba komunikácia a úprimnosť, tam je možné aj nemožné.

David a Blair si nažívajú svoj pokojný život. Všetko sa zdá byť v poriadku do okamihu, kým sa David nezoznámi s Jean. Tá mu totiž navrhne, aby sa stal jej milencom. Iba na šesť týždňov, kým neodíde za prácou. David nechce byť neverný svojej milovanej Blair a podľa ich dohody Jean povie, že spolu môžu niečo mať iba ak bude pri tom aj jeho manželka. Nečaká, že Jean bude súhlasiť. Alebo čaká?

Jean nemá problém rozdať si to s manželmi. A na počudovanie ani Blair nemá nič proti tomu. Šťastie je však prchavé, radosť trvá len krátko. Príde prebudenie a s ním následky toho, čo urobili. Veci sa totiž nevyvíjajú tak, ako si David predstavoval. Jean neutužila ich manželstvo, naopak, naštrbila ho. A to dosť zásadne.

David po tom všetkom, čo sa udeje, si darmo môže sypať popol na hlavu. Je neskoro ľutovať, čas sa vrátiť späť nedá. Ako sa skončí príbeh manželskej dvojice, ktorá si chcela obohatiť/okoreniť sexuálny život?

Bol to zaujímavý príbeh, aj keď sa dalo očakávať, ako sa to celé zvrtne. Blair i David boli sympatické postavy a mne imponovalo sledovať dej z pohľadu muža. Málokedy si človek prečíta erotický román z pera autora. Ako pojme pikantné scény? Ako sa pohrá so psychológiou postáv? Nuž, myslím, že to celkom zvládol. Aspoň u silnejšej polovičky ;-)

Čo dodať? Podľa mňa, napriek dvadsiatim spoluprežitým rokom, niečo v intímnom vzťahu Davida a Blair nebolo v poriadku. Dôkazom bolo, že keď si spolu líhali, museli si pred tým dopriať pohárik vína a šluka marihuany. Dalo sa teda predpokladať, že budú chcieť vyskúšať aj niečo iné (v tomto prípade trojku), a že to dopadne tak ako to dopadlo.

Trochu mi prekážalo, že čitateľ nemal šancu zistiť, čo sa deje s Blair, ani čo si myslí, ako sa cíti, a tak bolo ťažšie pochopiť prečo robí to, čo robí. A nakoniec ma trochu zarazil aj ten koniec.

Myslím, že knihu by si mali prečítať manželské páry, ktoré rozmýšľajú/špekulujú, ako si spestriť svoj sexuálny život. Aby vedeli, že to nemusí dopadnúť podľa ich predstáv.

Svižný román plný sexuálního jiskření

20. 05. 2016  |  Recenzoval: Helena H

Snaha o oživení a prohloubení manželství trvajícího dvě desítky let se vůbec nemusí vyplatit. Hlavní hrdina románu Manželský sex tvrdě narazí, aby pochopil, kam se svět točí.

David pracuje jako rozvodový právník, Blair učí literaturu na univerzitě. David a Blair jsou manželé, už více než dvacet let jsou spolu šťastní a vedou bohatý společenský i sexuální život. Jak to dokázali? Našli totiž dokonalý recept, jak se vyhnout nevěře. Objeví-li se kdokoliv, kdo by se Davidovi nebo Blair líbil, přizvou jej do svého manželského lože. Prozatím to fungovalo skvěle, než se objevila Jean.

Krásná a sebevědomá fotografka se Davidovy nabídky nejen nezalekla, ale dokonce ji přijala. Něžný, láskyplný David miluje svou ženu, a přesto zauvažoval o řízené nevěře podle předem připraveného plánu. A tímto rozhodnutím začaly všechny následující problémy šťastného páru. Jak moc se Davidovi nevyplatí, že svou ženu seznámil s přitažlivou Jean? A bude jedna nevinná noc znamenat konec původně pevného a spokojeného vztahu? Milostný román o sexu Američana Jesseho Kornblutha, vydaný nakladatelstvím Domino, prozradí, co všechno se může stát, když moc nebezpečně popustíte uzdu svým fantaziím.

Novinář a spisovatel Kornbluth napsal svižný román, plný střízlivého sexuálního jiskření, u něhož se pobavíte a asi i trochu zamyslíte. A pánové i dámy zřejmě zjistí, že ne každou fantazii je nutné opravdu vyplnit. Uskutečnění některých snů se totiž může krutě vymstít a změnit z minuty na minutu celý život.

Příliš vysoká cena, kterou musí hrdina zaplatit za pár vzrušujících momentů...

15. 05. 2016  |  Recenzoval: Charmedka

Něco ke knize
David Greenfield je velmi úspěšný, rozvodový právník. Za svou kariéru už si vyslechl tolik životních příběhů a důvodů k rozvodu, že sám je ještě šťastnější za manželství, které má. I po dvaceti letech svou ženu stále miluje a jejich intimní život rozhodně nezapadl do nudného stereotypu.

Avšak i v takto spokojeném manželství může dojít k pokušení a nejistotě. Davidovo pokušení se jmenuje Jean, velmi půvabná fotografka, která mu nabídne, aby se po dobu šesti týdnůl stal jejím milencem. Diskrétně, bez závazků a pak pracovněodjede do světa.

David rázně odmítne, ale uvnitř ho stále hlodá pokušení. Se svou manželkou kdysi uzavřel dohodu. Jakmile jeden z nich bude na scestí, musí svého potencionálního milence přivést domu představit. David se Blair svěří a sám sebe ujišťuje, že pokud se Blair přidá, už to nebude nevěra, ale poze nové oživení jejich sexuálního života. Vždyť co by se mohlo stát.

Moje hodnocení a dojmy
Nad touhle knihou jsem docela dlouho váhala. Jak u jiných knih mám jasno, zda si je chci přečíst, nebo mě nechávají naprosto chladnou, tak tady jsem byla hodně na pochybách. Ani nevím, co mě odrazovalo. Možná obálka, ano, patřím k lidem, kteří hodně dají na vzhled knihy. Domina mívá krásné obálky, které upoutají, avšak tahle je pro mě méně povedená, taková nijaká.

Druhým důvodem bylo možná to, že knihu Manželský sex napsal chlap. Nic proti mužským autorům, to vůbec. I erotické romány mám ráda, ale trošku jsem se bála, jaký bude erotický román právě z pohledu chlapa. Nakonec jsem se rozhodla, že když mu dám šanci, nic za to nedám a třeba budu příjemně překvapená.

Kniha je tenoučká, má pouhých dvě stě stran, takže jsem ji přečetla za jedno dopoledne. Navíc se čte tak skvěle, že to snad ani nejde u ní strávit více času. Od první stránky Vás chytne a nepustí. Je to perfektně napsaný. I když jsem teď četla spousty skvělých knih, tahle je rozhodně napsaná nejlépe. Stránky ubývají, ani se nanadějete a jste na konci.

Hlavní postavy mi byly sympatické, líbil se mi harmonický vztah mezi Davidem a Blair, proto jsem malinko nechápala, proč má potřebu to David kazit někým třetím. No prostě chlap. Od začátku mi bylo jasné, kam děj bude směřovat a jak to dopadne, přesto jsem se ani na jedné stránce nenudila a hltala jednu stránku za druhou.

U knihy se možná i zamyslíte, zda je nutné plnit všechny svoje tajné touhy. Někdy splnění svých snů může mít vážné následky a dokonce Vám zničit život. I když je v knize několik erotických scén, nemyslím si, že by tam byly vyloženě prioritní. Řekla bych, že kniha má větší hloubku, David předpokádal, že splnění jeho sexuální fantazie bude mít pouze pozitivní následky a místo toho možná zaplatí až moc vysokou cenu za pár vzrušujících momentů.

Pro mě je kniha velmi milým překvapením. Reálný děj, který je velmi čtivý, erotické scény vzružující, sympatické hlavní postavy. Jsem spokojená a docela i natěšená na další dílo autora.

Těžké téma, které skýtá spoustu námětů k zamyšlení

09. 05. 2016  |  Recenzoval: Chensie Ips (blog: Svět mezi řádky)

MANŽELSKÝ SEX je inteligentně sepsaná kniha, která vám dovolí nahlédnout do manželství z pohledu muže. To, co jsem očekávala, mi dala, i když mi postavy přišly trochu vzdálené. Do jejich věku mám daleko, ale jelikož v manželství žiju, v něčem jsem přece jen poznávala ty chvíle klidu a pohody. :o)

"Nejkrásnější žena na světě je ta, která čte knihu."

Úvodní věta, kterou si mě autor hned získal. :o))

Četla jsem tvorbu od spousty autorů a tak vím, že muži mají specifický styl psaní. Trochu surovější a věcnější, než ženy, takže s tím by měl čtenář počítat. Mě to nerozhodilo, líbil se mi styl, jakým Kornbluth psal. Obzvlášť jsem obdivovala, jak dokázal do knihy vložit umění i osobnosti. Poklady z řádků jsou v této knize opravdu hodnotné a bylo úžasné usmívat se nad známými jmény, která použil nebo nad uměním, které obdivoval. Seznam je dlouhý a zajímavý. :o)

Kornbluth v knize nepoužil žádný květnatý jazyk, ale naopak velmi lehký a čtivý. Je vidět, že je novinář a psát opravdu umí, věcně, přímo a bez zbytečností. Takových knih, které jsou napsány s pečlivostí, se mi pod ruku bohužel moc nedostalo. Jeho obraty mi seděly. Nevyžíval se v žádném dlouhém líčení a díky tomu v knize nebylo nic navíc, což mi plně vyhovovalo. Znám knihy, které jsou plné vaty, ale tohle rozhodně nebyl ten případ. Čtenář si přijde na své bez toho, aby mu někdo mazal med kolem pusy. :o)) Ty krátké kapitoly knihy mi naprosto vyhovovaly. Problém začíná, pokud máte raději delší.

"Je to úplně jednoduché - nezvedej... lano... ze... země. Protože u druhého konce vždycky někdo stojí. Jakmile se lana chopíš, začíná přetahovaná, ve které vždycky prohraješ. Dokonce i když vyhraješ."

Hlavní hrdina David mi byl sympatický, když jsem ho pozorovala jakoby z dálky. Jakmile jsem brala v potaz i jeho myšlenky, někdy mě trochu vyděsilo, jak muži myslí a co mají v hlavě. :o)) Sex a nevěra jsou ústředním tématem knihy, ale nečekejte žádné porno. David je zkrátka muž. Má úroveň a dokáže být zábavný.

Blaire, lektorka Barnardovy univerzity, byla trochu tajemstvím. Nejen pro čtenáře, ale i pro samotného Davida. Líbilo se mi, že to nebylo manželství, kde by znal každý toho druhého zpaměti, protože autor se snažil sepsat příběh velmi reálně a myslím, že se mu to povedlo. Realita chvílemi byla přímo surová i s těmi erotickými prvky, nic nepřibarvoval a mně to tak přišlo správné.

Jean byla osobnost, kterou David dokázal vidět zprvu jako nádhernou ženu, se kterou by si mohl splnit erotické sny. Ale pak se jeho pohled rozvíjí a v tom je to největší kouzlo. Jakési prozření, které autor do knihy oduševněle vložil.

"Myslím, že klidně můžu citovat: Existují dva druhy romantiků - ti, kteří milují, a ti, kteří milují dobrodružnost milování.""Ke kterému patříš ty?""K oběma," odpověděla Blair bez zaváhání.

V knize bylo spousty okamžiků, které mi na tváři vykouzlily úsměv nebo mě prostě jen pobavil vtip, ryze mužský humor. Také historky ze života rozvodového právníka si mě získaly. To skutečně nemělo chybu a beru to jako velké plus! :o)


"Podporovala ho na medicíně. Stal se z něj úspěšný doktor. Těsně před výročím svatby jí řekl: ,Zajdi si k Bergdorfovi a vyzkoušej si tam pár kožichů.´ Poslechla ho. Napsala mu na papír, který kabát se jí líbil a která prodavačka jí ho pomohla vybrat. Výročí přišlo, minulo a nic se nedělo. Sebrala trochu odvahy a zeptala se ho, jak je to s jejím dárkem. ,Dostala jsi ode mě zkoušení kožichů,´ odpověděl. Přesto s ním zůstala dalších pět let."

Samotný děj se tedy točí kolem manželského páru - Davida a Blaire, kteří už mají odrostlou dceru Ann na vysoké škole. A prožívají každý den tak trochu stereotypně (autor jejich stereotypy nijak čtenáře nenudí). Mají k sobě hezký vztah, ale hned na začátku mi přišlo, že tam chybí vřelost, i když David o své ženě skutečně básnil. Autor to později ke konci rozvádí a pomáhá hlavnímu hrdinovi dospět právě onou zápletkou, kterou jsem sice vytušila, ale to mě nezklamalo. O to víc jsem se těšila a hltala stránky, abych se dozvěděla, jak se s tím David popere. Neměl to snadné a možná právě do toho autor mohl dát trochu víc a zamyslet se nad tím, ale pochybuji, že by to každý čtenář cítil stejně. To je spíš můj osobní názor na věc, já mám ráda takové rozpitvávání trýznivých chvil. :o))

Konec je trochu otevřený... Čtenář i David má naději a teď jen doufat, že se to všechno povede tak, jak si přeje. Ale myslím, že to autor vyřešil moc hezky. To ukončení se mi líbí. Jsou z toho opravdu cítit emoce, které na začátku knihy záměrně vynechal.

"S žádným mužem jsem nepocítila takové štěstí, jako když u pokladny Bloomingdale´s vytáhnu zlatou platební kartu."

Malé varování na konec? Není to povrchní čtivo, které by ve vás nic nezanechalo. Čtenářce se při čtení vyrojí v mysli spousty námětů na přemýšlení. Já sama jsem se zamyslela nad manželstvím i nad muži. :o)) Více to dá ženě vdané, ale to je už patrné z názvu. ,o)

"A za desítky let," pokračovala Blair, "jeden z nás umře tomu druhému v náruči. Vím to. Ta představa se mi líbí. Miluju tě."

Knižní obálka:
Líbí se mi, jaká je na omak a jak písmena vystupují. Upřímně, uvnitř se skrývá těžké téma, takže barevnější nebo složitější obálka by ho nedokázala vykreslit tak, jako tato jednoduchá. I když mi to z počátku nepřišlo, po přečtení jsem toho názoru, že tahle je vzhledem k obsahu knihy ta pravá.


Ukázka z knihy Manželský sex