Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Edice Mimo edice  ›  Litviněnkův spis

Litviněnkův spis

Autor:
Martin Sixsmith
Originální název:
The Litvinenko File
Překlad:
Jiří Kobělka
Žánr:
Edice Mimo edice
ISBN:
978-80-7303-393-4
Počet stran:
320+8 ob.p
Datum prvního vydání:
10. 03. 2008
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Litviněnkův spis

Popis: Litviněnkův spis

Když Alexandr Litviněnko odcházel onoho listopadového rána roku 2006 ze svého londýnského domu, neměl sebemenší tušení, že se záhy stane „prvním doloženým případem mezinárodního jaderného terorismu v dějinách". Jeho smrt na otravu poloniem nebyla jen výslednicí nečistých zájmů temných obchodních kruhů a zpravodajských služeb, ale předznamenala také začátek nové, ještě nelítostnější fáze boje vedeného mezi kremelskou nomenklaturou a ruskou exilovou opozicí – a v širším smyslu také mezi stále sebevědomějším Ruskem a hodnotami představovanými Západem.


Autor Martin Sixsmith, dlouholetý zpravodaj BBC v Rusku, většinu hlavních protagonistů knihy zná osobně a orientuje se dobře i v jejich prostředí. Díky tomu může rekonstruovat jednotlivé události vedoucí k Litviněnkově vraždě a pokouší se odhalit totožnost lidí, kteří Litviněnka otrávili, i těch, kdo jim k tomu dali rozkaz. Zdá se totiž, že vrahem nebyl v tomto případě jednotlivec, ale v přeneseném smyslu celá mocenská mašinerie vedená autoritativním ruským prezidentem Vladimírem Putinem.

 


Dotaz k produktu Litviněnkův spis

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Martin Sixsmith

Martin Sixsmith

Martin Sixsmith se narodil v hrabství Cheshire a studoval na Oxfordu, Harvardu a Sorbonně. V letech 1980 až 1997 pracoval jako zpravodaj BBC v Moskvě, Washingtonu, Bruselu a Varšavě. V letech 1997 až 2002 pracoval pro britskou vládu jako ředitel komunikace a tiskový tajemník ministrů Harriet Harmanové, Alistaira Darlinga a nakonec Stephena Byerse. Dnes se živí jako spisovatel, moderátor a novinář.

Je autorem románů Spin (Faleš) a I Heard Lenin Laugh (Slyšel jsem Leninův smích) a faktografických knih Moscow Coup: The Death of the Soviet System (Moskevský převrat: smrt sovětského systému) a The Litvinenko File: The True Story of a Death Foretold (Litviněnkův spis: pravdivý příběh předpovězené smrti). Žije v Londýně.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.