Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Edice Mimo edice  ›  Královská služba

Královská služba

Autor:
Paul Burrel
Originální název:
A Royal Duty
Překlad:
Hana Žižková
Žánr:
Edice Mimo edice
ISBN:
80-7303-193-0
Počet stran:
424+24 ob.p.
Datum prvního vydání:
21. 06. 2004
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Královská služba

Popis: Královská služba

Tato kniha způsobila ve Velké Británii obrovské pozdvižení:  k jejímu obsahu se vyjádřili všichni členové královské rodiny, noviny nepsaly poměrně dlouho o ničem jiném a počet prodaných výtisků překročil všechny historické rekordy. Proč to všechno, když knih o princezně Dianě vyšel bezpočet a od její smrti uplynulo více než šest let?


Protože tuto knihu napsal muž, který jí byl blízkým přítelem a „jediným člověkem, kterému mohla důvěřovat", jak se Diana opakovaně vyjádřila.  Díky tomu může bývalý královský komorník Paul Burrell uvést na pravou míru řadu smyšlenek, jež se po princeznině smrti objevily v médiích a neautorizovaných životopisech, a zároveň čtenářům předkládá nová fakta, která znovu oživila teorii o tom, že tragická havárie v pařížském tunelu nebyla dílem náhody.  Díky Burrellovi se dozvídáme, že Diana měla tajemství, jehož odhalení by zásadně změnilo život nejen jí samotné, ale i princů a královské rodiny vůbec...

 


Dotaz k produktu Královská služba

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Paul Burrel

Paul Burrel

Paul Burrell pracoval pro královskou rodinu jednadvacet let. Poprvé vstoupil do Buckinghamského paláce jako osmnáctiletý lokaj, ale už za pouhý rok se vypracoval na osobního sluhu královny Alžběty. V roce 1987 se stal komorníkem prince a princezny z Walesu na jejich venkovském sídle Highgrove. Tuto dvorskou funkci zastával až do rozluky nástupnického páru v roce 1992, kdy ho princezna požádala, aby se s ní přestěhoval do Kensingtonského paláce jako její majordomus.

Ze všech sloužících, kteří kdy pro Dianu pracovali, byl Paul jediný, jenž setrval v princezniných službách až do tragické autonehody v roce 1997. Je velkým oblíbencem královny Alžběty II. – po Dianině smrti od ní obdržel Řád královny Viktorie a její svědectví ho uchránilo před obviněním z krádeže Dianiných věcí, jemuž za obrovské publicity čelil u londýnského soudu.

Paul Burrell je ženatý a se svou ženou Marií a dvěma syny žije v Cheshiru.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.