Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Edice Mimo edice  ›  Devět a půl týdne

Devět a půl týdne

Autor:
Elizabeth McNeill
Originální název:
Nine and Half Weeks
Překlad:
Karin Lednická
Žánr:
Edice Mimo edice
ISBN:
978-80-7303-623-2
Počet stran:
128
Datum prvního vydání:
03. 10. 2011
Devět a půl týdne

Popis: Devět a půl týdne

Ano, ten film jste nejspíše viděli. Možná jste ale nevěděli, že byl natočen na základě literární předlohy. A že předlohou knihy byl skutečný příběh. Autobiografický.


Elizabeth pracovala jako vysoce postavená manažerka v New Yorku, když se náhodně seznámila se svým osudovým mužem. Jejich vztah byl založen na partnerově dominanci a její bezvýhradné oddanosti, a oba milenci byli zprvu uhranuti tou dokonalostí.  O takovém vztahu vždy snili, vlastně to bylo lepší než nejsmělejší představy. Elizabeth se nachází v jakémsi blaženém oparu, a tak vlastně ani nevnímá, že to, co po ní on žádá, je stále nebezpečnější a zvrácenější. A po devíti a půl týdnech Elizabeth zjistí, že ztratila veškerou vládu nad svým tělem i nad svou myslí.


Autorka popisuje vlastní zážitky a pocity, jejichž důsledky nesla i dlouho poté, co vztah skončil, a volí k tomu hutný, částečně odosobněný styl, z něhož čtenáře mrazí. Ne, na tuto knihu jen tak nezapomenete.

 


Dotaz k produktu Devět a půl týdne

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Elizabeth McNeill

Elizabeth McNeill je pseudonym autorky autobiografické novely Devět a půl týdne, podle níž byl natočen kultovní film s Kim Basinger a Mickeym Rourkem.

Autorka nikdy nevystoupila z anonymity a doposud žije v New Yorku.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Nečekala jsem takovou upřímnost a syrovost

06. 05. 2013  |  Recenzoval: Miranda - databazeknih.cz

Film stejného jména Adriana Lynea má s touto knihou pramálo společného. Ale protože je to můj nejoblíbenější režisér, budu se snažit pochopit, proč předlohu přetvořil do skoro pohádkově erotického příběhu s příchutí hořkosti a hlavně s dojmem, že mezi oběma aktéry skutečně existuje něco jako láska. Předloha je totiž úplně jiný kalibr. Nečekala jsem takovou silnou upřímnost, syrovost vyprávění a to, že mě četba této knihy bude skutečně až bolet. Je možná dobře, že Lyne to pojal jinak, jemněji, delikátněji. Scény s převlečením za muže nebo s prostitutkou mají totiž zcela jiný, krutější průběh, ostatně jako většina zfilmovaných scén. Přestože je skutečně místy utrpení knihu číst, je třeba se zamyslet nad myšlenkou, kterou autorka v knize použila. Sama říká, že by jí před nějakými čtrnácti dny ani nenapadlo, že kdy bude ochotna všechno tohle snášet a dokonce se na to těšit. Člověk totiž nikdy neví, co všechno se v něm skrývá a co ještě s postupem zkušeností může v sobě odtajnit.

Zvláštní pocity...

14. 04. 2013  |  Recenzoval: IF - čtenářská recenze z kosmas.cz

Kniha je vážně zajímavá. Při hlubší "analýze" nám ukazuje, jak jsme všichni
ovlivnitelní (zejména ženy). A to samozřejmě zcela nevinnou cestou, že si to ani
neuvědomujeme. Lidská duše je vážně velmi křehká :-)


Ukázka z knihy Devět a půl týdne


Hlídač dostupnosti Devět a půl týdne

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: