Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Edice Mimo edice  ›  Děvčátko

Děvčátko

Autor:
Dorothy Koomson
Originální název:
My Best Friend´s Girl
Překlad:
Jana Vlčková
Žánr:
Edice Mimo edice
ISBN:
978-80-7303-364-4
Počet stran:
400
Datum prvního vydání:
08. 10. 2007
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Děvčátko

Popis: Děvčátko

Kamryn je se svým životem dávno smířená. Ví, že je osamělá, že by mohla shodit pár kilo..., ale proč by to dělala, že? Uvědomuje si, že za své štěstí nese odpovědnost pouze ona sama, a tak žije pro svou profesi a urputně pracuje na kariéře. Smířila se s představou, že do smrti zůstane „singl", po dětech nikdy netoužila. Spoléhá na úzký okruh svých přátel a hraje s kartami, které jí dal život do rukou.


Před pár lety byla sice zasnoubená, ale pak se všechno jaksi zvrtlo. Sladké představy o báječném manželství ukončila nepochopitelná zrada nejlepší kamarádky Adele, která se vyspala s jejím snoubencem. Byl to pochopitelně i konec jejich přátelství, na druhou stranu i něco začalo: nový život, Adele otěhotněla. Zdrcená Kamryn přísahá, že až do smrti nechce nikoho z nich vidět.


Uplynulo pár let a Kamryn dostala dopis. Adele v něm píše, že umírá a prosí svou bývalou kamarádku, aby adoptovala malou Tegan. Kamryn se do toho nechce: jednak kvůli okolnostem, za kterých Tegan přišla na svět, jednak se jí nechce skončit s relativně pohodovým životem. Kdo by chtěl vyměnit večírky s přáteli za péči o pětileté děvčátko? Ale co když by jí právě takovéto rozhodnutí pomohlo najít cestu k odpuštění, lásce, odpovědnosti – a především k pochopení sebe samé?

 


Dotaz k produktu Děvčátko

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Dorothy Koomson

Dorothy Koomson

Dorothy Koomson je autorkou čtyř románů, které chytily za srdce čtenářky ve více než dvou desítkách zemí světa. Za jejím úspěchem stojí – tedy pomineme-li neoddiskutovatelnou schopnost dobře psát – především skutečnost, že ve svých knihách nevaří takříkajíc z vody, ale staví věrohodně zachycené postavy do situací, které by se nejen mohly stát, ale které se skutečně dějí, teď a všude okolo nás.

Autorka si neklade za prvořadý cíl své čtenářky rozplakat či rozesmát. Nezříká se pochopitelně ani jedné ze zmíněných emocí, ale především chce oslovit ženy, které nemají chuť či sílu vstřebávat moudra velké literatury, na druhou stranu jsou však natolik inteligentní, že nenechají urážet svůj čtenářský vkus prvoplánovými vyprávěnkami o neskutečných lidech a vztazích.

„Všimli jste si někdy," napsala nedávno Dorothy Koomson, „že ženy mají jakousi nutkavou potřebu hovořit s despektem o tom, že právě čtou ženský román? A slyšel někdy někdo muže, jak s lehkou omluvou v hlase konstatuje, že mu na nočním stolku leží špionážní thriller?" Chcete-li si přečíst kvalitní ženskou literaturu, která vás pohladí po duši a zároveň obohatí, sáhněte po knize Dorothy Koomson. O těchto románech určitě nebudete hovořit s despektem...


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.