Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Edice Mimo edice  ›  Čarodějové

Čarodějové

Autor:
Tim Dedopulos
Originální název:
Wizards
Překlad:
Alexandra Kolašínová
Žánr:
Edice Mimo edice
ISBN:
80-7303-132-9
Počet stran:
obr.kn. 128
Datum prvního vydání:
15. 09. 2003
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Čarodějové

Popis: Čarodějové

Po celém světě koluje bezpočet příběhů o čarodějích a jejich umění. Čaroděje si obvykle představujeme jako starého muže s bílým vousem, oděného do dlouhého splývavého hábitu a špičatého klobouku, ale pravda je docela jiná: čarodějové se vyskytují v rozmanitých podobách a jejich umění je ještě rozmanitější.


Někteří čarodějové k nám promlouvají ze starodávných legend a mýtů. Zřejmě nejznámější z nich je Merlin, ale i on měl řadu souputníků, jejichž osudy zaznamenává tato kniha. Nalezneme zde i vyprávění o čarodějích, kteří jsou skutečnými historickými osobnostmi, například alchymisté John Dee a Edward Kelley, jenž pobýval i v Čechách. A v neposlední řadě jsou zde i románoví čarodějové Gandalf a Harry Potter, kteří sice vzešli z fantazie svých literárních stvořitelů, ale jejich proslulost se vyrovná mnohým čarodějům ze starých legend či historických spisů.


Velkolepě pojatá kniha Čarodějové se však nezaměřuje pouze na čaroděje samotné, ale nabízí i podrobný pohled do zákulisí: popisuje jejich pracovní nástroje, rituály i cíle, jichž hodlali dosáhnout. Stručně řečeno, tato kniha je základní příručkou pro všechny, jimž učarovala magické společenství bytostí, které se pohybují ve světě kouzel.

 


Dotaz k produktu Čarodějové

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Tim Dedopulos

Tim Dedopulos

Tim Dedopulos zasvětil svůj život dvěma věcem: počítačovým hrám ze světa fantasy a literatuře stejného žánru. Jako autor či spoluautor se podílel na více než stovce her, knih a příruček. Namátkou můžeme jmenovat třeba Encyklopedii fantasy, kterou sestavil ve spolupráci s Terrym Pratchetem, dále Oficiálního průvodce pro sběratele magických kartiček či Základní knihu o smrti.

Jako spisovatel se kromě fantasy zabývá i celou řadou dalších témat, mytologií počínaje a nadpřirozenými úkazy konče. Ve svém oboru platí za uznávaného odborníka a bývá častým hostem v rozhlasových a televizních pořadech.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.