Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Edice Mimo edice  ›  Belmondo

Belmondo

Autor:
Philippe Durant
Originální název:
Belmondo
Překlad:
Kateřina Vinšová
Žánr:
Edice Mimo edice
ISBN:
80-7303-115-9
Počet stran:
392+24 obr.př.
Datum prvního vydání:
06. 10. 2003
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Belmondo

Popis: Belmondo

Jean Paul Belmondo se narodil v rodině slavného francouzského sochaře. V mládí se věnoval sportu, především boxu, ale v osmnácti letech začal tíhnout k herectví. Na pařížskou konzervatoř dramatických umění byl sice přijat až na třetí pokus, tím ovšem výčet jeho hereckých nezdarů končí. Po několika úspěšných divadelních sezonách ho oslovil filmový režisér Jean-Luc Godard, a tento okamžik představoval zásadní zlom v Belmondově kariéře.


Jeho tvář sice popírala všechna pravidla, jak má vypadat filmová hvězda, ale svým charismatem si Belmondo brzy získal srdce publika. Stal se čelním představitelem „nové francouzské vlny" a vytvořil dlouhou řadu rolí, které přiváděly k pokladnám kin zástupy diváků. Herec, který proslul tím, že natáčel všechny riskantní scény bez pomoci kaskadérů, na konci osmdesátých let prohlásil, že už neztvární žádného akčního hrdinu, poněvadž „nechce být létajícím dědečkem francouzské kinematografie", se nyní zaměřuje především na charakterní role a sklízí úspěchy v divadle.


Belmondův životopis vychází u příležitosti jeho sedmdesátých narozenin, které herec oslavil 9. dubna 2003.

 


Dotaz k produktu Belmondo

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Philippe Durant

Philippe Durant

Philippe Durant se narodil 26. března 1960 v Lille. Je novinářem, rozhlasovým moderátorem a autorem knih. Mezi jeho nejznámější biografie patří Simone Signoret (Ed. Favre) a Jean-Paul Belmondo (Robert Laffont). Napsal také dva špionážní thrillery zasazené do druhé světové války.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.