O nakladatelství Domino

Nakladatelství Domino založila v roce 1997 Karin Lednická. Od roku 2019 patří Domino do skupiny Albatros Media a. s., největšího českého nakladatelského domu. Vydáváme kvalitní thrillery a detektivky od amerických a anglických autorů (Jeffery Deaver, Sharon J. Bolton, Steve Berry, J. D. Barker). Náš ediční plán ale zahrnuje také společenské a historické romány. Kromě titulů od zavedených autorů u nás čtenáři najdou i knihy nových zahraničních spisovatelů.

Redakce

Lenka Tréglová
šéfredaktorka

Láska k psanému slovu spojuje všechna moje dosavadní zaměstnání, ale až nyní jsem se obloukem dostala ke své lásce největší, vlastně dvěma – knihám a angličtině. Produkce Domina naplňuje moji touhu po dobrodružství i romantice na pozadí skotských kopců, kalifornských útesů nebo džungle evropských velkoměst. Stačí vzít do ruky jednu z našich knih a můžu vás vzít s sebou.

[email protected]
Vendula Schvanová
literární redaktorka

Už od dětství jsem ráda četla – kdykoli a kdekoli to šlo. Stále mám živě v paměti, jak se do svého školního batohu snažím ke všem sešitům a učebnicím narvat další hromadu knih z knihovny. Mí papíroví přátelé mě také inspirovali k vymýšlení vlastních příběhů, a tak mi už tehdy došlo, že v mé budoucnosti určitě bude práce s jazykem. Ačkoli jsem milovala češtinu, stejným dílem jsem podlehla i angličtině. Vystudovala jsem anglický jazyk a literaturu a po bakalářském studiu se vydala do Velké Británie, kde jsem na nějakou dobu zapustila kořeny – začala jsem jako au pair, následovalo magisterské studium a po něm stáže ve dvou londýnských nakladatelstvích. Nakonec jsem nějaký čas pracovala na oddělení PR v nakladatelství Little, Brown Book Group. Pak jsem ale usoudila, že PR není nic pro mě a vrátila jsem se do České republiky, kde jsem se nějakou dobu věnovala překladu. Pak jsem nastoupila na pozici literární redaktorky v Dominu a konečně jsem se tak mohla, kromě jiného, začít věnovat práci se samotnými texty vydávaných titulů.

[email protected]