Nakladatelství Domino  ›  Seznam autorů  ›  Hesketh Pearson

Hesketh Pearson

Hesketh Pearson

Hesketh Pearson se narodil v roce 1887 v Hawfordu Rodina se poté přestěhovala do Bedfordu, kde navštěvoval k Bedfordské gymnázium. Vzepřel se otcovu přání studovat na kněze a tak po ukončení studia se věnoval spolu se svým bratrem podnikání. Byl vášnivým čtenářem Shakespearových hera často navštěvoval divadlo. Když se spolu s bratrem ocitli před banrkotem firmy ucházel se o práci v divadelní společnosti.

V roce 1912 se oženil s herečkou Gladys Rosalindou Bardili. Jejich syn Henry Car Hesketh Pearson padl v roce 1939 ve španělské občanské válkce. Gladys zemřela v roce 1951 a téhož roku se oženil s Dorothy Joyce Ryder, která ho přežila. Po vypuknutí první světové války, Pearson narukoval hned v britské armádě, ale onemocněl tuberkulózou. Přihlásil se k vojenské službě a byl poslán do Mezopotámie, kde příznivé klima vyléčilo jeho tuberkulózu. Utrpěl válečné zranění, za které byl vyznamenán.

Pearson publikoval svou první biografii Doktor Darwin, když mu bylo třiačtyřicet let. V průběhu života napsal dalších osmnáct biografií, tři cestopisy (všechny s Hughem Kingsmill ), tři knihy vzpomínek (jeden psaný s Malcolmem Muggeridge ), čtyři sbírky krátkých životopisů, sbírku krátkých příběhů a esejí, a je považován za nejúspěšnějšího životopisce své doby. Zemřel v roce 1964.

 

Hesketh Pearson je autorem těchto knih: