Nakladatelství Domino  ›  Seznam autorů  ›  Emily Giffin

Emily Giffin

Emily Giffin

20. 3.1972 – narodila se Emily Fisk Giffin. Napoprvé se v rodném listě objevila chybná verze prostředního jména "Fish", což v angličtině znamená ryba. Neznámá úřednice tak projevila nebývalou empatii, neboť Emily je skutečně narozena ve znamení Ryb.

1978 – Emily napsala svou první knihu. Nesla název Veselé pandy a neuklizený pokojíček a šestiletá autorka za ni sklidila nadšenou chválu od svých rodičů.

1983 – posedlost Michaelem Jacksonem se projevila zejména tím, že Emily zvládla měsíční chůzi. Také si začala psát deník, což jí vydrželo po následná dvě desetiletí. Každý den zapisovala, co se jí přihodilo, a nenechala se zviklat povýšeným prohlášením starší sestry, že "ty zápisky jsou příšerná nuda".

1984 – Emily dostala první pusu. Jejím vyvoleným byl francouzský student Sebastian, který měl v inkriminovaném okamžiku na sobě džíny s úpravou "plíseň" a růžové tenisky. (Hodněkrát se ho v pozdějších letech pokusila vygooglovat, ale vždy neúspěšně.)

1994 – Emily začíná studovat práva. Poprvé dostane jinou známku než jedničku (když se nepočítá dvojka z tělocviku v osmé třídě).

1997 – Emily se stěhuje na Manhattan a začne pracovat v právnické firmě. Baví ji na tom jediná věc: večírky s klienty. Ve volném čase píše román a spřádá sny o spisovatelské kariéře.

2001 – Emily román dokončí a ve velmi krátkém čase je odmítnuta osmi různými nakladateli. Pět dní po útoku na Dvojčata dá ve firmě výpověď, odstěhuje se do Londýna a začne psát román Něco vypůjčeného.

2002 – Emily podepíše smlouvu na další dvě knihy a vdá se. Uvažuje o změně příjmení na manželovo Blaha (že by české kořeny? – pozn. red.), ale nakonec se rozhodne zůstat Giffin.

Následné roky se dají zestručnit do jediné věty: Emily Giffin postupně napsala pět dalších knih. Všechny se staly bestsellery. Vycházejí ve třiceti různých jazycích. Některé byly zfilmovány.

Emily Giffin je autorkou těchto knih: